Oktay Vural Genelkurmay'ı topa tuttu!

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural askerlerin şehit olduğu saldırıların ardından kınama açıklaması yapan Genelkurmay Başkanlığı'nı eleştirdi. Vural, "Genelkurmay'ı kınama başkanlığına dönüştürdünüz" dedi.

Oktay Vural Genelkurmay'ı topa tuttu!

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural Meclis'te düzenlediği basın toplantısında toplam dört askerin şehit olduğu Yüksekova ve Diyarbakır'daki saldırıları değerlendirdi. Vural, olaylardan PKK'yı sorumlu tutan saldırılar için "hunharca, kalleşçe" ifadelerini kullanan Genelkurmay Başkanlığı'nı eleştirdi.

Oktay Vural şöyle konuştu: "PKK, PYD'ye silah gönderen peşmergeye mihmandarlık yapıyor, benim askerim öldürülüyor, sonra kınama yayınlıyorsunuz. Siz ne yapıyorsunuz? Genelkurmay mesaj yayınlıyor 'hunharca' diye...Genelkurmay Başkanlığı kunama merkezi oluyor. Kimi kime şikayet ediyorsunuz. Elinizi, kolunuzu bağlayan kim?"

BU ÇÖZÜLME SÜRECİ

Oktay Vural, Türkiye'nin birileri tarafından tehdit edildiğini, çözüm sürecine mahkum edilmek istendiğini savundu. Vural, "Beyler çözüm süreci değil bu çözülme süreci. Emniyet, Türk Silahlı Kuvvetleri iç genelge yayımlıyor personele 'dışarı çıkmayın' diye" ifadelerini kullandı.

HABUR'DAN DAHA BÜYÜK BİR REZALET

Peşmerge güçlerinin 29 Ekim'de Türkiye üzerinden Suriye'ye geçtiğini hatırlatan Vural, "Habur'dan daha büyük bir rezalet yaşanmıştır" dedi:

"Daha önce Habur'da PKK'ya devlet töreni düzenlenmişti. Habur rezaletini yaşatanlar ondan daha büyük bir rezalete yol açmışlardır."Korsan peşmerge geçişi 29 Ekim'de yaşandı. PKK ve PYD'ye silah götüren peşmergeye Türk askerinin eskortluk ettiğine şahitlik ettik. Bunu Cumhuriyet Bayramı'nda kim düzenlettiriyor, Cumhuriyet'i yıkmak isteyenler. Bu tarihin kasıtlı bir şekilde seçilmiş olduğu açık ve netttir. Peşmergenin geçit törenine alkış tutulan bir ülke haline gelmiştir yeni Türkiye. Aslında gerçekten yeni Türkiye dediklerinde peşmergeye TSK korumalık yapıyor."

Vural "Türkiye Cumhuriyeti'nin silahlı örgütlerin oyuncağı haline getirildiğini, yol geçen hanına dönüştürüldüğünü" savundu.

ABD EYALETİ Mİ BURASI?

Vural, peşmergenin geçişi sırasında Şanlıurfa'da bekleyen bir grubun 'Yaşasın Başkan Obama' anlamına gelen Kürtçe 'Biji Serok Obama' sloganı atmasına da tepki gösterdi. Vural, "ABD eyaleti mi burası, böylesine bir tabloyu bize yaşatanlar sorumludur. Jandarma, polis orada duruyor, böyle bir şey olmaz" dedi.

Peşmergenin geçişi sırasında zafer işareti yapılmasını da eleştiren Vural, "Kimsiniz siz, kime karşı zafer, benim vatanımda neyin zafer işaretini yapıyorsunuz hadsiz, edepsizler?" diye sordu.

"oktayvural-mhp-promo.gif"

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2014, 17:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER