ORC'den Meral Akşener'li seçim anketi

ORC Araştırma Şirketi 35 ilde yapılan yapılan son anketi açıkladı. ORC, yayınladığı ankette yeni parti kurma hazırlığını sürdüren Meral Akşener'i de aldı.

ORC'den Meral Akşener'li seçim anketi

"Bu Pazar genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" anket çalışmasına göre Meral Akşener %6,2 ile en düşük oy oranını aldı.

ORC Araştırma Şirketi, 6-8 Ekim tarihleri arasında, 35 ilde toplam 2580 kişi ile ‘‘CATI-Bilgisayar Destekli Telefon Görüşmesi" yöntemiyle siyasi nabzı ölçen bir anket çalışması gerçekleştirdi.

Bu ankette bir ilk de yaşandı. Meral Akşener ismi ilk kez kendisine yakın olduğu düşünülmeyen bir anket şirketi tarafından kamuoyuna soruldu.

PARTİLERİN OY ORANLARI
Seçmenler "Bu Pazar genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusuna şu yanıtları verdi:


AK Parti: %47
CHP: %26,3
MHP: %10,7
HDP: %7,3
Meral Akşener: %6,2

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2017, 11:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih81
Fatih81 - 10 ay Önce

Bu Orc kadar !!!! Yalancı sirket yok

attila özdemiroğlu
attila özdemiroğlu - 10 ay Önce

bu anketörler küfürü hakediyorlar,bi tarafları yiyorsa % 15 altı onlara kalsın üstüne milyon liraya iddiaya girerim..

Türkistanlı
Türkistanlı - 10 ay Önce

Yav bu kadar da abartılı bi şekilde düşük gösterilmez ki be kardeşim

ALPEREN MERT
ALPEREN MERT - 10 ay Önce

Anket uydurma gibi duruyor. oy oranlarını Topladığımızda 97.2 ediyor peki en az % 15 olan kararsızlar nerede. Akp deki gözle görülen erime nerede.

gürsel
gürsel - 10 ay Önce

acaba yaptıgınız ankete kendiniz inanıyormusunuz amacınız akşenerin önünü kesmek gücünüz yetmeyecek gümbür gümbür geliyor altılanlardan olmuyacaz

neval kavcar
neval kavcar - 10 ay Önce

"Objective Research Center adlı şirketin Türkiye’de kaydı olmadığı ve anketin danışmanlığını yapan Mehmet Murat Pösteki’nin dolandırıcılık ve resmi evrakta sahtecilikten işlem gördüğü ve şirketine sahte fatura baskını yapıldığı belirlendi. 13 Aralık’ta medyada geniş yer bulan, ORC tarafından 5/9 Aralık 2011 tarihlerinde Türkiye’nin 27 ilinde yaptığı iddia edilen ankette 25 bakanın performansı değerlendirilmişti. Oysa Ankara Vergi Dairesi’nin, usulsüzlük cezasının tahsili için gittiği şirketi, adreste bulamadığı öğrenildi. ORC’nin danışmanı Mehmet Murat Pösteki’nin de dolandırıcılıktan işlem gördüğü ortaya çıktı. Sahibi olduğu Başkent Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’ne 2009’da düzenlenen operasyonda CHP’ye kesilmiş yüklü miktarda fatura bulundu. Pösteki’nin kardeşi Mehmet Safa Pösteki tutuklandı" (Sabah)

RKB
RKB - 10 ay Önce

Meral Akşener'in pürtisi büyük bir çıkış yapacak ve bunu ilk seçimde herkes görecek.