Sabah gazetesinden Bahçeli seferberliği

Hükümete yakınlığıyla bilinen Sabah Gazetesi'nin, Devlet Bahçeli'yeiöven ve MHP'deki delege iradesini "yafta"layan çalışmaları hız kazandı. Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan'dan sonra Mahmut Övür ve Fahrettin Altun da Bahçeli'ye övgüler düzüp, kurultay talep eden isimlere yüklendi.

banner311
Sabah gazetesinden Bahçeli seferberliği

Havuz medyasının MHP'nin başında görmek için çırpındığı Devlet Bahçeli ile ilgili operasyonları devam ediyor.

Sabah gazetesi yazarlarından Mahmur Övür ve Fahrettin Altun MHP'ye operasyon yapılmak istendiğini belirterek, Bahçeli'ye destek verdi. Türk bayrağı değiştirilsin sözleriyle tanınan, AKP'nin çözüm sürecinin en önemli isimlerinden biri olan Hilal Kaplan da dünkü yazısında MHP'den kurultay isteyen isimleri hedef almış ve Bahçeli'ye sahip çıkmıştı.

İŞTE O YAZILAR

MAHMUT ÖVÜR / SABAH

"... AK Parti, dışarıdan Suriye nedeniyle sıkışmışken, içeride PKK'yla başı dertteyken, kendi içinde ciddi kavga yaşama ihtimali varken, MHP neden "yardım eli" uzatıyor?

Bahçeli'ye açılan savaşın arkasında böyle kötücül bir muhalefet aklı var. Oysa dışarıdan, önyargısız bakan biri Bahçeli'nin ortaya koyduğu siyasetin daha gerçekçi olduğunu AK Parti'den çok MHP'ye öncelediğini görür. Bahçeli'nin derdi AK Parti'yi kurtarmak değil MHP'yi "milliyetçiliğin" ana partisi pozisyonunda tutmak. Çünkü son dönemde Türkiye'yi Suriyelileştirmek isteyenlerin saldırısı nedeniyle yükselen milliyetçilik AK Parti'ye yönelmiş durumda. Bu MHP'yi kaygılandırıyor. Bir başka kaygı noktası daha var; tabanın iç muhalefetle sokağa çekilmesi...

İşte Bahçeli, milliyetçilerin AK Parti'ye kaçma ve sokağa çekilme ihtimaline karşı "pozitif bir muhalefet hattı" izleyerek mevcut muhalefetle aynı safta durmak istemiyor. Çünkü Bahçeli, hem MHP içindeki muhalefetin hem de CHP ve cemaatin gözlerini körleştiren bir "AK Parti düşmanlığı" yaptığını ve bunun da "ülke düşmanlığı"na dönüştüğünü görüyor.

Yani Bahçeli, AK Parti sevgisinden değil, muhalefetin kötü bir noktaya savrulmasından kaygı duyduğu için böyle davranıyor. Ne dersiniz, haksız mı?"

 

FAHRETTİN ALTUN / SABAH

"fahrettin-altun-002.jpg"

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2016, 19:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.