'Sarı tişörtlü kardeşim, cebinde kaç para var?'

İYİ Parti lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener'in izdiham yaşanan Kayseri mitingi ilginç anlara sahne oldu

'Sarı tişörtlü kardeşim, cebinde kaç para var?'

Konuşması sırasında kalabalığın içindeki bir partiliye 'Sen sarı tişörtlü çıkar cebindeki parayı, cebinde kaç para var?' diye sordu. Gencin cebinde para olmadığını söylemesi üzerine Akşener, 'Bizim çocuğumuzun cebinde parası yok ama bakan çocukları, bir baltaya sap olamayanlar cebinde trilyonlarla geziyor' dedi.

Akşener'in o konuşması :

Sen sarı tişörtlü çıkar çekindeki parayı kaç para var cebinde, bizim çocuğumuzun cebinde parası yok ama bakan çocukları, bir baltaya sap olamayanlar cebinde trilyonlarla geziyor.

Eğitimde çocukların yolunu kesen sensin. Durduk yere sistemi değiştiren sensin. Çay içerken öğreniyor Eğitim Bakanı.Ben dedim ki biz çocuklarımızı öyle yetiştireceğiz ki IMF'de, Dünya Bankası'nda üst düzey yönetici olsun dedim. Dediler ki “Gençlerimize kariyer planlayacağız” günaydın. Bir şey söyleyeyim 4.5 milyon insan kredi borçlarından dolayı takipte bankalar bunları satıyor. Her gün kapılarında avukat itibarları zedelenen vatandaşlarımız var. Biz iktidara geldiğimizde bunları ortadan kaldıracağız.

Ben ailesinde engelli yakını olan bir insanım. En öncelikli iş aileleri rahatlatacak kurum kuruluşların yapılmasıdır. Bakım ücretlerinin devamı gelecek elbet ama sadece parayla olmaz. Onları hayatımızın içine katmak bizim görevimizdir.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2018, 16:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehdi öztürk
mehdi öztürk - 1 yıl Önce

müjde"inanç türizm"hoca Ahmet yesevi-hacı bektaşı veli"soyu-boyu"hz.ali.r.a.oğlu"hz.muhammet Hanefi
"el-kebir"türbesi makamı balca köyü Bayburtta.
"sağlık türizm:*emes*-sedef-yılancık-miğren -fitik hastalarının alternatif tedavisinde yüzde 50-60 fayda
sağlandı,geniş bilgi.:04582116814........................BAYBURT-TÜRKEY.................................................

SIRADAKİ HABER