Sinan Oğan MHP tabanında ki “Hayır” diyenlerin oranını açıkladı

Sinan Oğan, Bahçeli’nin Erdoğan-Perinçek kıyaslamasının tabanda tam bir infiale yol açtığını belirterek, MHP tabanında “Hayır” diyenlerin oranının yüzde 95’e çıktığını söyledi.

Sinan Oğan MHP tabanında ki “Hayır” diyenlerin oranını açıkladı

Gazeteduvar'dan Nergis Demirkaya'ya konuşan Sinan Oğan, 4 lider adayını yeniden bir araya getiren Hayır Platformu'nun kesinlikle genel başkanlık adaylığı ile ilgisi olmadığını söyledi. Oğan, “Memleket elden gidiyor, MHP kapatılıyor, biz bunun derdine düştük. Önce memleketi kurtaralım, ondan sonra genel başkanlık yarışına kaldığımız yerden devam ederiz” dedi.

MHP tavanı ile tabanı arasında uçurum olduğunu söyleyen Oğan’a göre, tabanın yüzde 90’ı “Hayır” diyor. Ama bu oran, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “Erdoğan’la Perinçek arasında kalsak tercihimiz Erdoğan” sözleri sonrası yüzde 95’e çıktı.

Ak Parti’deki kararsızların da yüzde 25’i bulduğunu söyleyen Oğan “Referandumun sonucunu hayırlı görüyorum. Ne OHAL’i ne bu hali hiçbir şey bizi durduramayacak. Bizi zorla götürüp “evet” dedirtemeyecekler” ifadelerini kullandı.

Oğan, söyle konuştu:

"Tek adam rejiminin bu ülkeye fayda getirmeyeceğini söylüyoruz. Evet veya hayırı Erdoğan üzerinden de tartışmıyoruz. Erdoğan da bir fani. Kötü bir Başbakanlık yaptı hadi iyi başkanlık yapacağını düşünelim. Sonra yerine tek oy bile almamış bir yardımcısı geçecek. O gelen hastalansa, ruh hastası olsa bu deliyle nasıl uğraşacağız. Halkın yüzde 100 iradesiyle seçilmiş Meclis’i feshetmesini engelleyecek, durduracak bir mekanizma var mı? Biz sistemin garabetliğine, ucubeliğine karşı çıkıyoruz. Neresinden tutsanız elinizde kalan bir sistem."

“Bir anda Arap Birliği’ne girebiliriz”

"Biz bu ülkenin tek adamın iki dudağı arasına sıkıştırılmasını istemiyoruz. Yarın kafası estiğinde Türkiye’yi Arap Birliği’ne sokacak ya da Şangay’a katacak kararnameler yayınlamasının önünde engel yok. Böyle bir sistem olur mu?

Siyaset bilimi doktorası yaptım. Uzun yıllar Bahçeli’nin yanında bulundum. Yıllardır bu davanın içindeyim. Bahçeli’nin tavrını anlamak için çocukluk arkadaşlarıyla dahi görüştüm. Onlar da “eski arkadaşımız ama biz de tanıyamıyoruz” diyor. Dolayısıyla öyle bir muamma var ki. Biz genel başkanın bir günde nasıl bu noktaya geldiğini çözemiyoruz. Bizim için 100 yılın muamması."

YORUM EKLE
YORUMLAR
laz61
laz61 - 4 yıl Önce

ülkücüler artik hep beraber hayır diyor.

ahmet taktak
ahmet taktak - 4 yıl Önce

sahtekarların inadına hayırrrr, fatiha bilmez onlar diyen, ananı al git diyenlerin inadına hayır, hırsızların inadına hayır, şehide kelle diyenlerin sayın öcalan diyenlerin, türk bayrağı değişssin diyenlerin inadına hayır, benim milletimin dili tektir deyipte sonra köçek gibi kıvırıp ben böyle bir şey demedim din dedim diye palavra sallayanların inadına hayır, suriyeliye gelip maaş bağlayan vatandaşını açta açıkta bırakan, zinayı suç olmaktan çıkaran zihniyete hayırrrr türk milleti uyan, unutma unutturmaaaaaaaa

Mahir mert cakcak
Mahir mert cakcak - 4 yıl Önce

Cumhur başkanimizdan her şeyi daha iyi biliyorsaniz neden siz nerdeydiniz bu zamana ne yaptınız. Hayır diye diyee anlamadim gitti

ALİ
ALİ @Mahir mert cakcak - 4 yıl Önce

allameyi̇ ci̇han zannedersi̇n, sonrada hata yaptik, aldatildik,kandirildik. buna ne di̇yorsunuz beyefendi̇. bi̇z her zaman aldatilan konumunda mi olacağiz.

Fikriye
Fikriye - 4 yıl Önce

dün başkanlığa hayır diyen bugün sonuna kadar savunan bir genel başkan inandırıcı değil, vatanım milletim için hayır

mete
mete - 4 yıl Önce

ulkucu olmak icin once ulku ereni olmak gerek.EVET demeyen ulkucuden devlete millete hayir gelmez.

Ramazan
Ramazan - 4 yıl Önce

Tabandanım ama evet

Dropba
Dropba - 4 yıl Önce

Ahmet taktak sen tam bir vatan hainisin

M.ali kösem
M.ali kösem - 4 yıl Önce

Neye evet demem gerektigini bana anlatamadık 'ları için hayır diyorum kimse benim özgürlük haklarimi kisitlayamaz