"Soy sorgulaması" seçimlerde "ölüler oy kullandı" iddiasını güçlendirdi

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen ilginç bir iddia ortaya attı.

"Soy sorgulaması" seçimlerde "ölüler oy kullandı" iddiasını güçlendirdi
banner170

Günlerdir herkesin merakını çeken sistemde bazı ailelerdeki yaşamını yitiren kişilerin hala yaşıyor gözüktüğünü öne süren Pekşen seçimlerdeki hile iddialarını tekrar gündeme getirerek ‘200 sene yaşayan büyüklerimiz var, gerçek şu ki seçim hileleri bu kayıtlar üzerinden yapıldı” ifadelerini kullandı.

‘SOY SORGULAMA’ İDDİASI

İşte Pekşen’in iddialarını dile getirdiği o tweet’ler;

-Bütün dünya biliyor ki Türkiye’nin Anayasası çalıntıdır. Bunu göze alan bir iktidarın seçim sonuçlarını her türlü hile ve sahtecilikle belirlemeyeceğine kim inanır? Böyle bir seçimi tüm siyasi partilerin boykot etmesi kaçınılmazdır..!

-Her türlü sahteciliğin yapıldığı bir seçim sürecine yetmezmiş gibi bir de iktidarın kolluk kuvvetleri gücü eklenerek sandık Güvenliği iktidar keyfiliğine teslim ediliyor.Böyle bir seçime katılmak yapılan her türlü sahtekarlık hile ve entrikaya meşru kılıf uydurmak demektir..!

-Açıklanan nüfus kayıtlarına göre en uzun yaşayan insanlar Türkiye’de.Dünya rekoru ne kelime.Nüfus idaresine göre bizden habersiz 200 sene yaşayan büyüklerimiz var(!)Gülüp geçtik ancak gerçek şu ki seçim hileleri bu kayıtlar üzerinden yapıldı ölüler oy kullandı Türkiye uyudu..!

-Nüfus kayıtlarını açıkladılar.Gördük ki neredeyse herkesin ailesinde gerçekte100 yıl önce vefat etmiş bir veya birkaç kişi nüfus kayıtlarında yaşıyor. Ne demişti”Muterem Hoca efendi”leri?Mezardan ölüleri kaldırıp oy kullandırmak lazım”sizce ölüler oy verdi mi?

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2018, 11:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fikretk
Fikretk - 1 yıl Önce

Haluk pekşen in üslubu ağır olmuş
Çalıntı Anayasa demek doğru değil.
Her Ülke bir kalıp üzerinde çalışır geliştirir normaldir.
Chp biraz daha gerçekçi yaklaşımlar sergilemeli.

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151