Talabani yılbaşında dönecek

Uzunm zamandır Almanya'da tedavi göre Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin, yılbaşında Irak'a döneceği belirtildi.

Talabani yılbaşında dönecek

Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Genel Sekreterlik Merkez Yüksek Kurulu Birinci Yardımcısı Zubeyir Osman, Talabani'nin sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Osman, “Talabani’nin sağlık durumunun çok iyi olduğunu ve akıcı bir şekilde konuşabildiğine dair günler önce haber almıştım. Umarım yeni yıl bayramını beraber kutlarız.” ifadesini kullandı.

KYB Genel Sekreterlik gazetesine yaptığı açıklamada Talabaninin yılbaşında aralarında olacağının altını çizen Osman, 31 Ocak 2014 tarihinde gerçekleşmesi planlanan KYB kongresine katılacağını ve tekrar KYB Genel Sekreteri adayı olacağını açıkladı.


Talabani’nin bir gün önce yayınlanan fotoğraflarını görüp, hayalleri yıkılan tarafların olduğunu vurgulayan Zubeyir Osman, “Mam Celal tekrar KYB’nin başına gelecek ve görevlerini yeri getirecektir." şeklinde konuştu.

Irak Cumhurbaşkanı ve KYB Kurucusu ve Genel sekreteri Celal Talabani, 17 Aralık 2012 tarihinde beyin krizi geçirmiş ve tedavi için Almanya’ya götürülmüştü. O tarihten bu yana Talabani’nin sadece iki kez fotoğrafı yayınlandı. Son fotoğrafları ise 10 Aralık 2013 te partisinin kanalı olan Kürdistan TV'de yayınlanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2013, 11:20
YORUM EKLE