Tuğrul Türkeş'ten Semih Yalçın'a: "Sarhoşlara cevap vermem!"

banner155

Tuğrul Türkeş, MHP'li Semih Yalçın'ın açıklamaları karşısında "Sarhoşlara cevap vermem" ifadelerini kullandı.

banner170

AKP milletvekili Tuğrul Türkeş, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ile ilgili bir soru sorulması üzerine "Sarhoşlara cevap vermem"  yanıtını verdi.

Türkeş, MHP'den ayrıldığı dönemde de "2 sarhoş, 3-5 çakal konuşuyor" ifadeleriyle yine parti yönetimini hedef almıştı.

Türkeş'in bu ağır sözlerine MHP'den ne yanıt verileceği merak konusu oldu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, iki gün önceki basın toplantısında son revizyonunun ardından Tuğrul Türkeş'in kabine dışı kalmasıyla ilgili soruya,“Gidişinden haberimiz yokken, gelişimizden nasıl haberi olacak? Onu Ahmet Davutoğlu ölçüsüyle birilerinin izah etmesi lazım” yanıtını vermişti. Bahçeli'nin bu açıklamasına  Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabından "Bahçeli'den beklenen, nezaketten ve siyasi olgunluktan yoksun tavırlar yerine kendi sorunlarıyla yüzleşme cesaret ve erdemini göstermesidir" sözleriyle karşılık vermişti.

Bunun üzerine dün MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın da Ahmet Davutoğlu’na “Ahmet Davutoğlu'nun, MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye edep, hayâ ve saygı sınırlarını aşan çirkin ithamları ayaklarımız altındadır. Sayın Davutoğlu'nun rotayı şaşırmış, zillet ve rezalete dalmış haliyle liderimize laf etmesi kabullenilemez” ifadeleriyle yüklendi.

Tartışmaya AKP’de girdi. AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Siyasette nezaket çok önemlidir ve kıymetlidir. Tabii ki siyasetçi düşüncelerini ifade edecektir ama düşüncelerini açıklarken siyasetin nezaketi çerçevesinde bunların yapılması gerektiğini tekrardan altını çizerek ifade ettik."şeklinde konuşarak hem eski Başbakan Davutoğlu’nu hem de MHP yönetimini eleştirdi.

AKP milletvekili Tuğrul Türkeş de MHP’li Semih Yalçın’la ilgili sorular üzerine, "Bu konuda ben bir açıklama yapmayacağım. Bir kere sarhoşların seviyesine inemem bundan dolayı açıklama yapamam. İkincisi de o dönemde yapılanlar ile ilgili sanıyorum ki partim beni savunacaktır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2017, 14:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
neval kavcar
neval kavcar - 2 yıl Önce

"Türkeş" soyadından nemalanmaya çalışan zevat hiçsiniz. babanıza layık olmadınız, susmayı öğrenin.

Zafer
Zafer - 2 yıl Önce

ooooooooo !!! Müthiş bir cevap ! :))

SIRADAKİ HABER

banner151