'Türk Milliyetçileri Hayır Diyor Platformu' harekete geçti

MHP Genel Başkan adayları ve Ülkücülerin kurduğu “Türk Milliyetçileri Hayır Diyor Platformu" çalışmalarına başlıyor. Sağ partilere yapılacak ziyarette 'referandum için ortak hareket edelim' teklifinde bulunulacak.

'Türk Milliyetçileri Hayır Diyor Platformu'  harekete geçti

MHP Genel Başkan adaylıkları; Meral Akşener, Ümit Özdağ, Koray Aydın, Sinan Oğan ve Ülkücülerin kurduğu “Türk Milliyetçileri Hayır Diyor” platformu çalışmalarına başlıyor. Platform üyeleri yarından itibaren Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi ve Demokrat Parti’nin de aralarında bulunduğu siyasi partileri ziyaret turuna çıkacak. BBP'ye yapılacak ilk ziyaretin ardından sonraki adres DP Genel Merkezi olacak. Heyette; Bağımsız Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, MHP Kayseri Milletvekili  Yusuf Halaçoğlu, MHP Isparta Milletvekili Nuri Okutan,  MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan ve Nevzat Bor bulunuyor.

‘ORTAK HAREKET ETME TEKLİFİNDE BULUNACAĞIZ’

Konuyla ilgili sozcu.com.tr’ye konuşan MHP Kayseri milletvekili Yusuf Halaçoğlu “Referandum çalışmaları kapsamında gerçekleştireceğimiz bir ziyaret.  Referandum için 'hayır' tavırını takınanlarla ortak hareket etme konusunda tekliflerimizi sunacağız. Platform olarak 18 Şubat’ta Ankara’da bir deklerasyon yayımlayacağız. O tarihe kadar siyasi partilere yönelik ziyaretlerimiz sürecek. BBP’ye de Saadet’e de Demokrat Parti’ye de gideceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 19:57
YORUM EKLE