Ülkücü iradeyi hiçe sayan hesabını verir

Kapatılan Uşak ve Kilis MHP İl başkanları Genel Merkez’in Ülkücü iradeye saygısı olmadığını bu hareketiyle bir kez daha göstermiş olduğuna dikkat çektiler. MHP Uşak ve Kilis İl Başkanlarını tepkilerini şöyle dile getirdi:

banner311
Ülkücü iradeyi hiçe sayan hesabını verir

MHP UŞAK İL BAŞKANI ALİ KURT: “Biz bu göreve seçimle geldik. 1 yıl 11 gün bu görevde kaldım. Bu süre içerisinde 2  seçim atlattım. Bir kez arayıp sormayan Genel Merkez 3 günde yaklaşık 60’a yakın şehidin olduğu bir ortamda teşkilat kapatmayla uğraşıyor. Ben daha önce söylemiştim. Ben anamdan il başkanı doğmadım mezar taşımda da il başkanı yazmayacak. Teşkilat kapatmak suretiyle bizi görevden azledebilirler ama bizim ülkücülüğümüzü elimizden alamazlar. Herkesin bir hesabı var ise Allah’ın da bir hesabı var. Toprağın üzerinde bunu vermezlerse altında bunun hesabını verirler.  Şunu da belirteyim. Bizim il teşkilatın kapatılması ile ilgili basına yansıyan yazıda tüzüğün 52, 54 ve 8’inci maddelerine dayanmışlar. Ama aynı tüzüğün 63. maddesini uygulamamakta ısrar ediyorlar. Bu nasıl bir zihniyet onu da anlamış değilim. Gün geldiğinde onlar da bunun hesabını verirler. Yani ülkücü iradeye saygı gösterdikleri falan yok.”

MHP KİLİS İL BAŞKANI ARİF AMOCA: “Aldıkları karara saygılıyız. Ellerinden ne geliyorsa onu yapsınlar. Biz koltuk sevdalısı değiliz. Davamızın adamıyız. Adamın adamı da değil davamızın adamıyız. Biz partilimizin, milletimizin özellikle tabanımızın sesine kulak vererek tüzük değişikliği için imza verdik. Bizim Genel Başkanımızın şahsıyla ilgili her hangi bir şikâyetimiz yok. Kendisine saygımız var fakat imza verdik ki partimiz tüzük değişikliği yaparak kurultaya gitsin dedik. Ama buna karşı farklı bir adım attılar teşkilatları kapattılar. Keser döner sap döner gün gelir hesap döner. Hakkımızda Allah hayırlısını versin. Bizden sonra gelecek olan arkadaşlarımıza da başarılar diliyoruz. 7 Haziran seçimlerinde 80 milletvekilimiz vardı. 1 Kasım seçimlerinde bu sayı 40’a düştü. Bunun sebeplerini kendileri bir araştırsınlar ve tabana anlatsınlar. Herkesi de aydınlatsınlar”. 

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2016, 00:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.