Ümit Özdağ'dan "Adaylık" Yalanlaması!

MHP'li Ümit Özdağ'dan bugün hakkında bir gazetecinin ortaya attığı "kesinlikle MHP Genel Başkanlığına aday olacak" iddiasına jet yalanlama geldi.

banner311
Ümit Özdağ'dan "Adaylık" Yalanlaması!

Ümit Özdağ hakkında ortaya atılan "Kesinlikle MHP Genel Başkan Adayı" ve benzeri haberlerin tamamının asılsız olduğunu ve muhtemelen aleyhinde başlatılan "algı yönetimi"nin bir parçası olduğunu iddia etti.

Özdağ, yaptığı açıklamada "Ben Genel Başkan Yardımcılığından ayrıldım ve arkadaşlarımızla düzenlediğimiz Basın Toplantısında gayet açık bir şekilde kimsenin karşısında ya da arkasında olmadığımızı ilan ettik. Tek isteğimiz Üst Kurul Delegelerinin yarısuna yakın bir sayıdaki "Ülkücü İrade"nin yok sayılmamasıydı. Bu irade Sayın Genel Başkanımızı, MYK ve MDK'yı seçmiş olan iradedir. Biz bu iradenin "olağanüstükongre" talebinin mahkeme değil, sayın Genel Başkanımız tarafından yerine getirilmesini istedik. Bütün istğim budur ve Genel Başkanımızdan bu beklentimiz devam etmektedir. Bu arzumuzun ötesinde daha önce de belirttiğimiz gibi şu anda ne ben ne de diğer 2 arkadaşımın bir adaylık iddiası yoktur." ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2016, 08:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.