VE BİLDİRİ İMZALANDI...

Ankara Swiss Otel' de 5 parti genel başkanı bir araya gelerek çatı adayla ilgili bildiriyi imzaladılar.

banner311
VE BİLDİRİ İMZALANDI...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, DSP Genel Başkanı Masum Türker ve BTP Genel Başkanı Haydar Baş, çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu’ nun cumhurbaşkanı adaylığı için hazırlanan ortak bildiriyi alkışlar eşliğinde imzaladılar. 

Bildirinin tam metni: 

''Türkiye ilk kez toplumsal büyük bir uzlaşıya imza atıyor. Bir arada yaşama kültürüne oldukça ihtiyacımız var. Sosyal adaleti tesis etmek en büyük amacımızdır. Kuvvetler ayrılığını pekiştirmeyi, nefret, şiddet dili yerine sevgi ve barışı hakim kılmak için siyasi partiler olarak Ekmeleddin İhsanoğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığını desteklediğimizi kamuoyuna duyururuz. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun tüm inanç ve kimliklere eşit ve tarafsız davranacak, Atatürk ilkelerini ve cumhuriyetin temel değerlerini manevi değerlerimizle birleştirecek, ülkemizin birikmiş sorunlarına yeni çözümler üretecek, ötekileştiren değil birleştiren, sadece bir kesimi değil tüm kesimleri temsil eden tarafsız bir cumhurbaşkanı olacağına inancımız tamdır.

Doğa ve tüm canlılar için haydi el ele barış, mutluluk, huzur ve kardeşliğe...''

Hatırlayacağınız üzere DYP, 1 Temmuz akşamı yayınladığı bir basın açıklamasıyla çatı adaydan desteğini çektiğini açıklamıştı.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2014, 15:28

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.