Yeni Bakan Twitter hesabını apar topar kapattı

banner155

Başbakan Binali Yıldırım bugün kabinede yapılan değişiklikleri açıkladı. O değişikliklerden bir tanesi de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda yapıldı. Mehmet Müezzinoğlu’nun yerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Jülide Sarıeroğlu getirildi.

Yeni Bakan Twitter hesabını apar topar kapattı
banner170

Bakan olduğu açıklanan Jülide Sarıeroğlu’nun sosyal medya hesabından daha önce yaptığı paylaşımlar dikkat çekti.

Twitter’da eski paylaşımlarının dolaşması üzerine Sarıeroğlu Twitter hesabını kapattı.

12 Mayıs 2013 tarihinde yaptığı paylaşımda, Reyhanlı saldırısı sonrasında Halkevleri ve TKP’nin Antakya’daki yürüyüş haberini paylaşan Sarıeroğlu’nun mesajı şöyle:

Sarıeroğlu bir başka mesajında da FETÖ lideri Fethullah Gülen’e övgüleri yer alıyor.

Jülide Sarıeroğlu kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşındadır?

19 Temmuz 2017 tarihi itibariyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak göreve getirilen Jülide Sarıeroğlu kimdir? Biyografisi ve memleketi

JULİDE SARIEROĞLU KİMDİR?

7 Haziran 1979 yılında dünyaya gelen Julide Sarıeroğlu aslen Adanalıdır. Daha sonra Ankara’ya taşınan Jülide Sarıeroğlu Ankara Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştr.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nda Endüstri İlişkiler Uzmanı olan Julide Sarıeroğlu yine aynı konfederasyonda Kadın Komite Başkanlığı yapmaktadır. Ayrıca Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkez Kadın Kolları 2. Olağan Kongresi’nde Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilmiştir. 2009 yılında düzenlenen yerel seçimlerde ise Çankaya Belediyesi meclis üyesi olarak seçilmiştir. 
 
Julide Sarıeroğlu, 2015 yılı Haziran ayında yapılacak olan genel seçimlere Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Ankara 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı başvurusunda bulunmuştur. Daha sonra 7 Nisan’da yayınlanan Ak Parti Ankara Milletvekili 1. Bölge listesine, Julide Sarıeroğlu 4. sıradan girmeyi başarmıştır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
AYHAN ELMACI
AYHAN ELMACI - 2 yıl Önce

SURATI DÜŞMÜŞ YAKINDA MAKAMI DA

SIRADAKİ HABER

banner151