MetroPOLL Araştırma Şirketi'nin Ocak ayının anketini açıklayan Özer Sencar, AKP'nin oy oranının yüzde 37,2 olduğunu belirtti.

MetroPOLL Araştırma Şirketi'nin başkanı Özer Sencar sosyal medya hesabından Ocak ayı araştırmasını paylaştı. Sencar yaptığı paylaşımda kararsızların oy dağılımı yapılmadan iktidarın oy oranın %37,2 olduğunu söyledi. Sencar, AKP'nin oy oranının yanı sıra muhalefetin de oy oranını açıkladı. Özer Sencar, "Muhalefetin oy oranı %43 ve kararsızlar %18,6’dır" dedi.

Özer Sencar, kararsızların oy dağılımından sonra ise "İktidarın oyu %45,7 ve muhalefetin oyu %52,8 olarak hesaplanmıştır" açıklamasında bulundu.

Sencar'ın paylaşımı şöyle:

"Metropoll’ün Ocak araştırmasına göre kararsızlar dağıtılmadan iktidarın oy oranı %37,2, muhalefetin oy oranı %43 ve kararsızlar %18,6’dır.

Kararsızlar oransal dağıtılacak olursa iktidarın oyu %45,7 ve muhalefetin oyu %52,8 olarak hesaplanmıştır. Kararsızların oransal dağılmasını beklemeyiz ancak ısrarlı istekler üzerine bir fikir vermesi için oransal dağıtarak paylaşıyorum."