Dünya Kupası'nda IŞİD iddiaları!

Alman Der Spiegel dergisi 2022 Dünya Kupası'nın Katar'da yapılmayacağı iddialarını sayfalarına taşıdı.

Dünya Kupası'nda IŞİD iddiaları!

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA)  Başkanı Sepp Blatter'in 2002 Dünya Kupası'nınKatar'da yapılmayacağını söylediği  iddia edildi. 

 

Der Spiegel dergisi, güvenilir bir kaynağa dayandırdığı haberinde,   Sepp Blatter'in, bir ay önce Norveç'te katıldığı bir yemekte, ''Araplar parayla her şeyi yapabileceklerini zannediyorlar'' dediğini ve Arapları kibirli bulduğunu söylediğini belirtti. 

 

Spiegel ayrıca, Norveç Futbol Federasyonu temsilcilerinin katıldığı  yemekte çevresiyle sohbet eden Blatter'in, kendisine yöneltilen sorulara cevap  verdiği ve bir soru üzerine, ''IŞİD'e mali destekte bulunmasından dolayı 2022 Dünya Kupası Katar'da yapılmayacak'' dediğini kaydetti. 

 

Dergi haberinde, tüm bu gelişmelerin FIFA'ya yazılı olarak sorulduğunu  ancak gelen cevapta söz konusu iddiaların yanlış olduğunu ve haberin  yapılmamasının bildirildiği yer aldı. 

 

Haberde ayrıca FIFA'dan gelen cevaba binaen Norveç futbolunun üst  düzey isimlerine tek tek mektup yazılarak yemekte konuşulan iddiaların sorulduğu  ancak gelen cevaplarda bu konuyu yalanlamak yerine yorum yapmaktan kaçınıldığı  kaydedildi. 

 

Sepp Blatter'in, Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck tarafından Alman  Milli Takımı futbolcuları ve teknik heyetine vereceği liyakat nişanı için  Berlin'e geleceği ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2014, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER