Fatih Terim yeniden Galatasaray'da ne kadar ücret alacak?

Galatasaray'ın eski çalıştırıcısı Fatih Terim yeniden sarı kırmızılılarla sözleşme imzaladı. Terim'in 1,5 yıllığına Galatasaray'ı çalıştıracağı belirtildi.

Fatih Terim yeniden Galatasaray'da ne kadar ücret alacak?

Sarı kırmızılı kulüp Türk Telekom Stadı'nda efsane isim için imza töreni düzenledi. Terim 'Bana da nerede kalmıştık derseniz en son antrenmanda kalmıştı derim. Bu bir meydan okuma' ifadelerini kullandı.

Galatasaray’da Igor Tudor’la yolların ayrılmasının ardından teknik direktörlük görevi için anlaşmaya varılan Fatih Terim, sarı-kırmızılı kulüpte 4. dönemine resmen başladı. Galatasaray’da son olarak Ünal Aysal’ın başkanlık döneminde görev alan ve 24 Eylül 2013’te sözleşmesi feshedilen Terim tam 1549 gün sonra yeniden Florya’nın yolunu tuttu.

Sabah saatlerinde Florya Metin Oktay Tesisleri’ne gelerek antrenmana katılan Terim için Türk Telekom Stadı’nda imza töreni düzenleniyor. Kendisini yeniden sarı kırmızılı renklere bağlayan deneyimli teknik adam 1.5 yıllık sözleşmeye imza attı.

GALATASARAY TERİM’İN NE KADAR KAZANACAĞINI AÇIKLADI:

Galatasaray: “Futbol A Takımımızın Teknik Direktörlüğü görevi için Fatih Terim ile 1.5 futbol sezonu için (2017-2018 futbol sezonu 2. yarısı ve 2018-2019 futbol sezonu) anlaşmaya varılmıştır. Galatasaray, Fatih Terim’e 2017-2018 futbol sezonu 2. yarısı için 1.000.000 EURO ve 2018-2019 futbol sezonu için 2.000.000 EURO ücret ödeyecek. Ayrıca Türkiye Süper Ligi Şampiyonluğu durumunda kendisine her bir sezon için 500.000 EURO başarı primi verilecek.

FATİH TERİM’İN AÇIKLAMALARI:

”Tekrar selam herkese.. Hepiniz hoşgeldiniz. Başkan heyecanlanıyor konuşurken ona iki ekleme yapayım. Bir süre konuştuk bir de para konusu mesele değil dedik, konuşuruz. Halledilir. Sayın başkanımız güzel ifade etti. Ben de birkaç ekleme yapayım. Sürenin önce 20 Ocak’a kadar, arkasından Mayıs’a kadar olmasını istedik aramızda böyle bir şey geçti. Bu çatının altında beni Galatasaraylılarla buluşturdukları için teşekkür ediyorum. Benim hayatım burada geçti. İsteseniz de istemeseniz de bazen ayrılıklar oluyor ama bağlılıklar daha ağır basıyor.

Başkan, yönetim, ben ve tüm Galatasaray çalışanları, muhteşem Galatasaray taraftarıyla birleştiğinde elde ettiği başarıları ortaya koymak için buradayız. Elimi taşın altına sokmam gerektiğine inandığım için buradayım. Telaşlanmamalıyız ama acele etmeliyiz. Yapacak çok işimiz var. Bu camianın yeni ilkleri yapmaya ihtiyacı var. Önceki başarılardan daha fazlasını yapma adına buradayız.

Bugün burada 2 gün sonra, çok da sevdiğim Göztepe ile oynayacağız. Muhteşem bir camiadır. Bugün Florya’da ilk antrenmanıma çıktım, zamanımız var ancak çok da değil. Bir an önce kolları sıvamalıyız. Sevgili meslektaşım Tudor’a da Galatasaray yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum.”

‘SOL AYAKLI SOL BEKİMİZ YOK’

Vallahi ben Galatasaray’ın kapısından içeri girdiğimden beri nasıl davranılması gerekiyorsa onu yaptım. Başkan aradığında nasıl görüşmek isterse onu yaparsınız. ‘Tabii ki başkanım, nasıl isterseniz’ dedim.  Tabii ki insan kulübünün başkanından her gün bir telefon almıyor. Aramasına tabii ki çok memnun oldum ve çok sevindim. Konuşmamız da bu nezaket içinde geçti.

Kadroda 19-20 kişiyiz, eksiğimiz var. Sol ayaklı sol bekimiz yok, var olan da ameliyat oldu. Kadromuzdan birini tabii ki oraya koyacağız. Prensip icabı sol ayaklı olmayan bir futbolcuyu sol tarafa koymadım ama ilk defa bunu yaşayacağız herhalde. Göztepe maçını kazasız geçmek istiyoruz. Mental ve fiziki yorgunluğu olan arkadaşlar gördüm.

Başkanımla çok şeffaf bir ilişki içinde gideceğiz. Acil şekilde bir rapor hazırlayacağım. Yöneticilerimizle paylaşacağım. Mevcut oyuncularımızın performansını yukarı çekmek en büyük transfer diye düşünüyorum.

Hakan Balta bugün olsaydı; sol bek oynayacaktı ama adı yazılmadığı için Göztepe maçında oynayamayacak. Ben De Jong’u da antrenmana çağırdım. Galatasaray’ın muhteşem taraftarına sonsuz teşekkür ederim. Onlar mutlu olursa belli ki kulüp başarılıdır demektir. 

‘ANTRENMANDA KALMIŞTIK DERİM’

Ultraslan’ın son yaptığına da teşekkür ederim. Ama isminizi tribünlerde ne kadar duyarsanız duyun empati yapmak gerekir. Bana da nerede kalmıştık derseniz en son antrenmanda kalmıştı derim. Ayrılık haberini orada aldık öyle değil mi?

Scout arkadaşlarımız ve Başkan çalışmışlar. Bir listeleri var. Bunu oturup konuşacağız. Sol bek alamazsak, Carole’le ilgli bir soru sormuştum… Birkaç gün içerisinde bir liste hazırlayacağız.

Derbiler herkesin kaybetmek istemediği şeyler ama bu bazen olmuyor. Her maça aynı ciddiyetle devam eden bir Galatasaray. Yani kaybederken de reaksiyonu göstermek benim için çok önemli… Galatasaray’ın Avrupa’da olması lazım. Buna göre sezon sonunda nerede olması gerektiğini biliyoruz. Kadro iyi bir kadro ama bazı yerlere ihtiyaç var.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2017, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER