Fenerbahçe elendi Yıldırım'ın isteği oldu

Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur maçında Fethiyespor'a 2-1 kaybederek turnuvadan elenen Fenerbahçe'de başkan Aziz Yıldırım'ın istediği oldu!

banner311
Fenerbahçe elendi Yıldırım'ın isteği oldu

Daha önce Türkiye Kupası'nda yer almalarının kendilerini maddi olarak zarara uğrattığını söyleyen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, maçlara A2 takımı ile çıkıp kaybedeceklerini söylemişti.
Fethiyespor karşılaşmasına A2 takımı yerine yedek kadroyla çıkan Fenerbahçe, yine de zayıf rakibi karşısında 1-0 öne geçtiği maçı 2-1 kaybetti ve Türkiye Kupası'na veda etti.

İşte Aziz Yıldırım'ın Mayıs ayında olağan mali genel kurulunda yaptığı konuşma;
"Bu sezon yaptığımız maçlarda futbolculara maç başı ücret olarak 3 milyon avro para ödedik. Bunun karşılığında Futbol Federasyonu'ndan galiba 1 milyon 750 bin dolar gibi bir rakam alacağız. Oyuncularımıza verdiğimiz primlerle nereden baksan 2 milyon avro kulübün zararı var. Hiçbir karı yok. Bir de bunun karşılığında çok maç yapıyorsunuz. Çoktandır alamıyorduk, bizim için önemliydi. Şimdi aldık, onun da önemi kalmadı. Federasyona da aynı şeyi söyledim. Eğer bu statü devam ederse Fenerbahçe, A2 takımıyla maçlara çıkacak ve kaybedecek, kapatacak." 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2013, 12:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.