Galatasaray Beşiktaş derbisi ertelenecek mi?

Süper Lig'de 15 Mart Pazar günü seyircisiz oynanacak olan Galatasaray Beşiktaş derbisinin ertelenmesi gündeme geldi.

banner311
Galatasaray Beşiktaş derbisi ertelenecek mi?

Süper Lig'de Pazar günü oynanacak olan Galatasarat Beşiktaş maçının ertelenmesi gündeme geldi. Coronavirüs vakası nedeni ile tüm spor müsabakaları Nisan ayı sonuna kadar ertelenirken derbi de dahil olmak üzere bu hafta bütün maçlar seyircisiz olarak oynanacak.

Galatasaray yönetimi bu hafta Beşiktaş ile oynanacak olan derbinin seyircisiz olması yönünde alınan kararın sonrasında erteleme talebinde bulundu. Sarı kırmızılılar maçların en az 15 gün ya da 1 ay süreyle ertelenmesini istedi.

Coronavirüs salgını nedeni ile maçlara gelen seyircisiz oynama kararı sonrasında bir açıklamada bulunan Galatasaray yönetimi, futbolcu sağlığı bakımından da olumsuz şartlarının yaşanmaması adına ertelenme talebinde bulundu.

"Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 adlı Coronavirüs salgınının ülkemizde de tespit edilmesinin ardından Nisan ayı sonuna kadar tüm spor müsabakalarının seyircisiz olarak oynanacağı açıklanmıştır.

Önce sağlık ilkesinden hareketle, seyirciler kadar, sporcu ve görevlilerin de sağlığının düşünülmesi gerekmektedir.

Nitekim pek çok ülkede liglerin ertelenmesine ya da askıya alınmasına karar verilmiştir.

Liglerin ertelenmediği ve müsabakaların seyircisiz oynanması ile ilgili olarak da İngiltere'de ise müsabakaların şifresiz yayınlanması kararı alınmıştır. Zira seyircisiz oynanması halinde kişiler şifreli yayınlanan müsabakaları izlemek için yine bir araya gelecek ve toplu olarak bu müsabakaları izleyeceklerdir.

Bu şekilde taraftar gruplarınca bir araya gelinerek müsabaka izlenme ihtimali de gözetilmelidir.

Ayrıca konuya mali açıdan bakıldığında spor müsabakalarının seyircisiz oynanması, seyirci hasılatlarında yaşanacak gelir kaybı nedeniyle ciddi mali zorluklar yaşayan tüm kulüplerimiz adına önemli sıkıntılar doğuracaktır. Bu nedenlerle liglerin seyircisiz oynanması yerine, yaşanacak gelişmelere göre daha sonra yeniden değerlendirilmek üzere ilk etapta 15 gün ya da 1 ay süreyle ertelenmesi görüşünde olduğumuzu, Devletimizin ve ilgili kurumlarının dikkatine arz ederiz."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.