Galatasaray, Gökhan Töre'yi İstiyor

Galatasaray, Beşiktaş'ın 7,5 milyon Euro'luk satın alma opsiyonunu kullanmayı düşünmemesi nedeniyle Gökhan Töre'ye kanca attı.

Galatasaray, Gökhan Töre'yi İstiyor

ampiyonlar Ligi'nde son 16'ya kalarak büyük bir başarı elde eden Galatasaray bir taraftan ara transfer için kolları sıvarken, diğer yandan önümüzdeki sezonun hazırlığını yapıyor.İLK HEDEF TÖREMilliyet gazetesinin haberine göre; 6+0+4 yabancı kontenjanı yüzünden sıkıntı çeken ve önümüzdeki yıl bu kuralın 5+0+3 şeklinde değişecek olması nedeniyle hazırlıksız yakalanmak istemeyen Aslan, bu doğrultuda ciddi bir çalışma içine girdi. Hedefdeki ilk isim ise Beşiktaş'ın Rubin Kazan'dan kiraladığı Gökhan Töre...

BONSERVİSİYLE ALINACAK  Kiralık geldiği Beşiktaş'ta kendini kanıtlayan ve A Milli Takım'a kadar yükselen 21 yaşındaki kanat oyuncusu için ön temaslarda bulunan sarı-kırmızılılar olumlu yanıt aldı. Beşiktaş'ın, 350 bin euroya kiraladığı Gökhan Töre'nin 7.5 milyon euroluk satın alma opsiyonunu çok pahalı bulduğu ve bu nedenle milli oyuncunun bonservisini almayı düşünmediği öğrenildi.

BU RAKAMLARI ÖDEMEYE HAZIR

Beşiktaş'a 900 bin euro yıllık garanti ücret ile beraber maç başı olarak da 10 bin euroya imza atan genç oyuncunun yeni sözleşmesinde 2 milyon euroya imza atacağını duyurması siyah-beyazlıların keyfini kaçırırken devreye Galatasaray'ın girdiği ve bu rakamları ödemeye hazır olduğu ifade edildi.

PAZARLIKLAR BAŞLIYOR

Galatasaray'ın, Gökhan Töre'ye senelik 2 milyon euro teklif edeceği ancak 7.5 milyon euroluk bonservisini biraz daha aşağı çekmek için pazarlıklara başlayacağı belirtildi. Sarı-kırmızılı kulüp yeni sezon için Gökhan Töre'yi transfer ederek hem gençleştirme operasyonu kapsamında önemli bir adım atacak hem de gelecek sezon daha da ağır hale gelecek yabancı kuralı nedeniyle yerli kadrosunu güçlendirmiş olacak.

LİSTEDE 3 İSİM DAHA VAR

Cim-Bom ara transfer için ise bilindiği gibi Hakan Çalhanoğlu, Serdar Aziz, Tarık Çamdal gibi isimlerle ciddi olarak ilgileniyor

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2013, 11:42
YORUM EKLE