Galatasaray’dan Rizespor’a tepki

Galatasaray Kulübü, Çaykur Rizespor başkanı Hasan Kartal’ın yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

banner311
Galatasaray’dan Rizespor’a tepki

Galatasaray Kulübü, Çaykur Rizespor başkanı Hasan Kartal’ın yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

Çaykur Rizespor başkanı Hasan Kartal’ın “Galatasaray’ın işine gelmediği için bağırıyor” demesi ve verilen plaket ile ilgili sarı-kırmızılı kulüpten açıklama yapıldı. Galatasaray Kulübü tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Kulübümüz, Avrupa Kupaları’ndan edindiği bir gelenek ile hem Avrupa kupaları hem ulusal müsabakalarda, maç öncesi tüm rakiplerine, plaket şeklinde Maç Günü Anısı’ sunmaktadır. Türk misafirperverliği gereği, stadımızda, her rakibimiz özel Fıratpen Locası’nda ağırlanmakta ve maç öncesi birlikte yenen yemek esnasında, Galatasaray ile yapacakları maça ithafen, maç gününe mahsus söz konusu plaket, hatıra olarak sunulmaktadır.

Bu paylaşımın yaşandığı son rakibimiz Çaykur Rizespor başkanı Hasan Kartal’ın, maçın ardından ev sahibi Galatasaray’ı hedef alan haksız açıklaması, Camiamızda tepkiyle karşılanmıştır. Sporda adil yönetim ve şeffaflık talebimizi, ’Galatasaray’ın işine gelmediği için bağırıyor’ düzeyinde yorumlamasını, konuk başkan Hasan Kartal’a yakıştıramadık.

Bu arada, bir kısım fırsat kollayıcının, Yönetimimizi hedef alması ise, şaşırtıcı olmamıştır. Bir dostluk, bir anı, bir misafirperverlik geleneğini, ’saygısız rakibi ödüllendirme’ olarak gören zihniyet ve yorumları, Galatasaray Camiasının takdirine bırakıyoruz. Galatasaray, her zaman ’Rakibe saygı, kendine saygı’ ilkesiyle, kuruluşundan bu yana genlerinde bulunan dostluk ve misafirperverlik içinde, sahada kıyasıya mücadelesine devam edecektir" denildi.

(İHA)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.