"Galatasaray’ın tarihini biliyorum, bana buradan vurmayın"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "Fenerbahçe basketbol maçından sonra konuşmak zorunda kaldım, 20 yıl demek istemedim, 20 katı bütçe demek istedim. Ben, Galatasaray’ın tarihini biliyorum, bana buradan vurmaya çalışmayın" dedi.

"Galatasaray’ın tarihini biliyorum, bana buradan vurmayın"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "Fenerbahçe basketbol maçından sonra konuşmak zorunda kaldım, 20 yıl demek istemedim, 20 katı bütçe demek istedim. Ben, Galatasaray’ın tarihini biliyorum, bana buradan vurmaya çalışmayın" dedi.

Galatasaray Divan Kurulu toplantısı, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda gerçekleştirildi. Burada açıklamalarda bulunan Galatasaray Başkanı Musatafa Cengiz, önemli açıklamalarda bulundu. Cengiz, "Öfkeleniyoruz, yönetime kızıyoruz! Neden? Galatasaray için. Ne bir siyasi, ne de bir ticari çıkarımız var. Benden haz etmiyor olabilirsiniz, bunları saygıyla karşılıyorum, ben böyle bir kültürden geliyorum. Galatasaray başkanlığı benim planlı olarak geldiğim bir makam değil, üç hafta içerisinde bir tepki olarak bu göreve geldik. Fenerbahçe basketbol maçından sonra konuşmak zorunda kaldım, 20 yıl demek istemedim, 20 katı bütçe demek istedim. Ben, Galatasaray’ın tarihini biliyorum, bana buradan vurmaya çalışmayın" diye konuştu.

"GALATASARAY’IN TEK BİR KURUŞUNU SEKTİRMEYİZ"

Türkiye Futbol Federasyonu ve Bankalar Birliği’nin borç yapılandırma projesi ile ilgili olarak, birkaç ay önce gündeme gelen bir konu olduğunu ve bilgileri dahilinde geliştiğini belirterek, “Bu proje 14 Süper Lig kulübünün durumu ile ilgili olarak gündeme geldi. Projenin özü şu şekilde, toplam borcu faktöring faizleriyle değil uygun faizle ötelemek. Galatasaray’ın menfaatleri çerçevesinde değerlendirmek, karar vermek gerek. En az ihtiyacı olan biziz, en az biz kullanırız. Bu yapılandırma projesi ile ilgili üyelerimiz endişelerini dile getirdiler. 4 yıl ödemesiz, 10 yıl vade önerisini sunan benim. Ancak biz durumumuza bakacağız. Faiz koşullarına bakar ona göre karar veririz. Gireriz veya girmeyiz. Hiçbir endişeniz olmasın. Galatasaray’ın tek bir kuruşunu sektirmeyiz” şeklinde konuştu.

"2018 SONUÇLARI İÇİN SEVİNDİRİCİ RAKAMLAR AÇIKLAYACAĞIZ"

Galatasaray’ın toplam borcunu yüzde 60 enflasyona rağmen 2.9 milyardan 2.7 milyara düşürdüklerini vurgulayan Cengiz, “380 milyon TL kredi aldık. Kredi bulunmayan bir dönemde. 199 milyon TL borcumuz vardı. Bugün 130 milyon TL vergi borcunu ödedik. 66 milyon TL’yi de yapılandırdık. Bizim yeniden şampiyon olmamız, Şampiyonlar Ligi’ne katılmamız gerek. Eğer şampiyon olamazsak bile en iyi durumda olan Galatasaray’dır. Borsaya kote olan rakiplerimiz arasında en iyi durumdayız. 2018 sonuçlarında açıkladığımızda size çok sevindirici müjdelerimiz olacak" ifadelerini kullandı.

"GALATASARAY ADASI İÇİN YENİ DAVA AÇACAĞIZ"

Galatasaray Adası konusundaki açıklamaları da yanıtlayan Mustafa Cengiz, "Eleştirilerinizi, önerilerinizi duydum. Bu konuyu bir şekilde çözümleyeceğiz. Yeni bir dava açacağız. Bizim dönemimizde ikinci, toplamda altıncı dava olacak. Bundan sonra çok daha sıkı takipçisi olacak ve sonuç alacağız. İşletmeciye de bir Galatasaraylı olarak sesleniyorum. Buradaki haklarından feragat etsin ve bizleri mahkemelerde yormasın. Biz de kendisine Galatasaray üyeliği konusunda itibarını iade edelim" sözlerini sarf etti.

"HİÇBİR HAKEM HİÇBİR CAMİANIN ÜSTÜNDE DEĞİLDİR"

Cengiz, hakemler konusuna da değinerek, şunları söyledi:

"TFF için konuşurken ceza alacağımı biliyordum. TFF ile kişisel hiçbir sorunum yok. 15 üyenin hepsiyle yıllardır tanışırım. Sayın Demirören’in Antalya’da ettiği bir söz var. ‘Ben hiçbir takım için hakemimi yedirmem’ açıklaması yaptı. Ben de diyorum ki hiçbir hakem hiçbir camianın üstünde değildir."

"KULÜPLER BİRLİĞİ BİLDİRİSİNDE 10 KULÜBÜN İMZASI YOK"

Kulüpler Birliği Vakfı’nın Galatasaray aleyhindeki bildirisi hakkında da konuşan Mustafa Cengiz, “17 kulübün imzası var dendi. Kulüplerle de görüştüm. Gerçeği söylüyorum 10 kulüp bu bildiriyi imzalamadı. Orada bir bilgi yanlışlığı var” diyerek sözlerini tamamladı.

(İHA)
YORUM EKLE