Mesut Bakkal'dan Galatasaray şike itirafı

Dönemin Denizlispor teknik direktörü Mesut Bakkal, 1986-1987 sezonunda Galatasaray'dan teşvik primi aldıklarını iddia ederek şike yaptıklarını söyledi.

Mesut Bakkal'dan Galatasaray şike itirafı

Eski teknik direktörlerden Mesut Bakkal, Galatasaray'dan teşvik primi aldıklarını itiraf etti. 1986-1987 sezonunda sarı kırmızılılardan teşvik primi aldıklarını söyleyen Bakkal, bunu kitabında söyledi.

Süper Lig'de pek çok takımı çalıştıran hocaların başında gelen Mesut Bakkal, tam 33 sene sonra bir itirafta bulunarak herkesi şaşkına çevirdi. Mesut Bir Adamın Hikayesi adlı kitabında kariyerinin dönüm noktalarından bahseden Bakkal, 1986-1987 sezonu ile ilgili bomba bir şike itirafında bulundu.

Şike İtirafı Geldi

İstanbul'da Beşiktaş ile oynadıkları ve 1-1 sona eren mücadelede Galatasaray'dan teşvik primi aldıklarını söyleyen Bakkal, o unutulmaz sezonda Başkan Ahmet Dardar'ın da idmanı izlemeye geldiğini ifade etti. Dönemin Galatasaray Başkanı Ergun Gürsoy ile Dedeman Otel'inde beraber kaldıklarını belirten Bakkal, ikişer destede 1'er milyon aldıklarının itirafında bulundu.

Denizlispor ile evinde 1-1 berabere kalan Beşiktaş, o sezon tam 14 sene sonra şampiyonluğu da ezeli rakibi Galatasaray'a kaptırmıştı.

YORUM EKLE