Terim'e, 1,2 milyon TL işsizlik maaşı

Türkiye Futbol Federasyonu'nun görevine son verdiği Fatih Terim'in sözleşmesinde yer alan madde ortaya çıktı.

Terim'e, 1,2 milyon TL işsizlik maaşı
banner170

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile Türkiye Futbol Federasyonu'nun yollarını ayırmasının ardından Terim'e ödeneceği iddia edilen 3.5 milyon euroluk tazminat Türkiye'nin gündemine oturdu. Terim'in sözleşme fesih maddesi TBMM'nin de gündemine gelirken; hem yazılı hem de görsel basında birbirinden farklı iddialar ve yorumlar da gelmeye devam etti.

Peki Fatih Terim'in sözleşmesinde hangi maddeler yer alıyor, Terim'e ne kadar ödenecek ve hangi şartlar altında tazminat ödenir? Bu soru yanıt buldu.

TERİM İŞ BULANA KADAR HER AY MAAŞ ALACAK

15 Kasım 2018'e kadar Türkiye Futbol Federasyonu ile sözleşmesi bulunan Fatih Terim, bu tarihe kadar (15 ay) herhangi bir takımda teknik direktör ya da sportif direktör olarak görev almazsa TFF tarafından her ay 291 bin euro (1 milyon 193 bin lira) tazminat alacak ve Terim'in 15 ay sonunda alacağı para toplam 4 milyon 365 bin euro olacak.

Terim, bu ay 15 içerisinde herhangi bir takımda görev alırsa görev alacağı tarihe kadar TFF tarafından tazminatlar her ay eşit şekilde ödenecek ve Terim'in göreve başladığı tarihte bu tazminatlar tamamen ortadan kalkacak.

Örneğin; Terim, Ekim ayında Galatasaray'da göreve başlarsa; TFF, Terim'e Ağustos ve Eylül ayları için toplam 544 bin euro tazminat ödeyecek ve Terim'in sözleşme tazminat maddesi ortadan kalkacak.

Fatih Terim, herhangi bir takımda görev almazsa Türkiye Futbol Federasyonu'ndan 1 milyon 193 bin liralık maaşının ilkini Ağustos'un son gününde alacak.

YÖNETİM DE TAZMİNATA KARŞI

TFF yönetimindeki bazı isimlerin, tazminat söylemlerinin ardından Terim'e hiçbir ödeme yapılmaması konusunda TFF Başkanı Yıldırım Demirören'e ilettiği öğrenildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bumin kağan
Bumin kağan - 2 yıl Önce

Oha diyorum benim vergilerimle kime veriyorsunuz Allah belanızı versin

Memocan
Memocan - 2 yıl Önce

Bunun sorumlusu AKP ye oy verenler Ey AK kafalılar bende alınan vergiler ile bu tiplere verilen paralar ile haksızlık yapılıyor ve hakkım yeniliyor siz AKP EVET diyenler bu suça ortaksınız Ahirette özellikle sizden davacı olacağım AKP ye EVET diyenlerden oy verenlerden siz cehennem azabını göreceksiniz İslam Dininde Kul hakkının ne olduğunu biliyorsunuz

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151