Terim’in Milli Takım’dan ne kadar para aldı?

Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek, A Milli Takım’daki görevi son bulan Fatih Terim’in aldığı ücretleri köşesine taşıdı.

Terim’in Milli Takım’dan ne kadar para aldı?
banner170

Gazeteci Zeyrek ayrıca,  Terim’in aldıklarını Avrupalı mevkidaşlarının ücretleriyle de karşılaştırdı. 

İşte Hürriyet’te yayımlanan köşeden ilgili bölümler: 

(…) Şimdi de Terim’in aynı dönemde aldığı ücretlere bakalım ve Avrupalı mevkidaşlarının ücretleriyle karşılaştıralım:

- 15 Kasım 2013 ile 15 Kasım 2018 arasında geçerli olan sözleşmede yıllık ücret (primler hariç) 3.5 milyon Euro (Bu Terim’in ayda 291 bin 66 Euro kazandığı anlamına geliyor). Temmuz 2017’ye dek, yine primler hariç 12 milyon 828 bin 528 Euro Terim’in hesabına yatırılmış. Eğer sözleşme tek taraflı feshedildiyse Terim’e 4 milyon 671 bin 472 Euro daha ödenecek ve toplam rakam 17.5 milyon Euro’yu (yaklaşık 70 milyon lira) bulacak.

- Aldığı ücret Terim’i ilk turda veda etmek zorunda kaldığı 2016 Avrupa Kupası’nda görev alan teknik adamlar arasında 3. sıraya oturtmuş. Joachim Löw (Almanya - 3 milyon 200 bin Euro), Vicente del Bosque (İspanya - 3 milyon Euro), Didier Deschamps (Fransa - 2 milyon Euro), Marcel Koller (Avusturya - 1 milyon 500 bin Euro) Fernando Santos (Fransa 2016 şampiyonu Portekiz - 1 milyon 200 bin Euro), Martin O’Neill (İrlanda Cumhuriyeti - 1 milyon Euro) ve Vladimir Petkovic (İsviçre - 750 bin Euro) aldıkları ücretle Terim’in gerisinde kalmış. Bu ülkelerin milli gelirlerini Türkiye’nin milli geliri ile karşılaştırmak bir yana, o teknik direktörlerin başarılarını karşılaştırdığımız zaman bile Terim’in orantısız bir gelir elde ettiği anlaşılıyor. 

Devletin harcadığı her kuruşta tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardır. Bir kamu kurumu, kamunun 70 milyon lirasını (eski para ile 70 trilyon) harcayıp hiçbir sonuç elde edemezse başındaki bürokratlar karşılarında müfettişleri bulur. Terim’e ödenen ve ödeneceği söylenen milyonlar da kamunun parasıydı. Fatih Terim kusura bakmasın, tam bir hayal kırıklığı olan bu sonucu sorgulamak hem kamunun hem biz sıradan vatandaşların görevidir.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
dadaş
dadaş - 2 yıl Önce

Oprayı verenede alanada hakkımı helal etmiyorum zehir zıkkım olsun.madem bukadar iyi hoca avrupadan hiç bir kulüp neden talip olmuyor.italyaya gitti rezil oldu kovdular.milli takım gs arasında gidip geldi sanki bundan alası yokmuş gibi.avrupalı hocalar ülke futbollarını ileri taşımız ve ya dünya yada avrupa şampiyonu olmuşlar.bizim kapris abidesi ne vermiş.hiç bişe.insanları ikiye bölümş adaletsizlik etmiş yetmez gibi ahlaksızlıkları tavan yapmış.gazeteciye cinsel organını gösteren adama adam degil ancak ....... derdim.birde imparator diyorsunuz.he tırışkadan imparator.birilerinin gücü sayesinde kendini bi halt sanan futbol fakiri.

dadaş
dadaş - 2 yıl Önce

Milanlı pirlonun açıklamaları : ''Ancak şaka bir yana, Terim'in taktik bilgisinin yetersizliğini ve tüm oyun planının takımı bağıra çağıra motive ederek, sahada iyi bir sonuç almamızı ümit etmek olduğunu anlamamız çok uzun bir süre almadı. Belki böyle bir plan başka yerlerde geçerli olabilirdi ancak Milan'da işlemezdi, İşlemedi de''...

dadaş
dadaş - 2 yıl Önce

Andeas Pirlo : Özellikle göreve başladığı ilk günlerde yaptığı takım toplantıları ise unutulmazdı. Terim eline bir tebeşir alıp taktik tahtasına 11 daire çizerdi. Tahtadaki her daire sahaya çıkacak bir oyuncuyu temsil ederdi. Ancak konuşmanın ortasında taktik tahtası, çizdiği oklardan ve karalamalardan öyle bir hale gelirdi ki; hangi dairenin kimi işaret ettiğini anlamak imkansızlaşırdı. Taktik tahtası, oyuncuları ve mevkileri birbirinden ayırmanın mümkün olmadığı karmakarşılık bir hal alırdı. Kısacası tam bir kaos... Sadece kalecinin kendi pozisyonundan emin olabildiği bir kaos...
Toplantı sırasında bir daireyi işaret edip, "Costacurta, tam burada olman gerekiyor" diye konuşmaya başlardı. Bir gün dayanamayıp, "Ama patron, o gösterdiğin dairenin biraz önce benim olduğunu söyledin, Costacurta değil ki" demek zorunda hissettim.

cevo9
cevo9 - 2 yıl Önce

hiç de değil..o parayı kazanmak için ne kaş göz ağız burun kıvırmaları yaptı.kolay mı sandınız? :D

Kenan Kara
Kenan Kara - 2 yıl Önce

Benim hakkım varsa helal olsun bu adamlara her zaman Türkiye'nin ihtiyacı var kolay yetişiyor

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151