Volkan'a kapılar kapandı

Kazakistan maçı öncesi taraftarın küfürleri nedeniyle oynamak istemeyen Fenerbahçe kalecisinin milli takım kariyeri sona eriyor.

Volkan'a kapılar kapandı

izin aldığı dahilin Disiplin Talimatları’nın uygulanmayacağı ulusal oyuncuya Futbol Federasyonu Yönetimi büyük tepki gösterdi. Volkan’ın bu davranışı ulusal formaya, artdaşlarına ve ülke futboluna ihanet olarak kıymetlendirildi, bir daha takıma turrılmaması dahilin Fatih Terim ile toplantı yapılmasına karar verildi.

 

 


EURO 2016 elemelerinde Türkiye’nin TT Arena Stadı’nda Kazakistan ile oynadığı karşılaşma evvelsi ıslakanan Volkan Demirel krizi futbolun gündemine bomba gibi düştü.

Tribünlerin kendisine ettiği küfürler nedeniyle forma giymek istemeyen ve Teknik Direktör Fatih Terim ile yaptığı görüşmenin ardından evinin yolunu tutan, ancak daha nihayetra stada art dönen Fenerbahçe’nin deneyli ağ bekçisi Futbol Federasyonu yöneticilerini kızdırdı. Volkan’a hocasından izin aldığı dahilin var disiplin talimatlarının uygulanamayacağı ancak Milli Takım kapılarının kapanacağı öğrenildi.

Futbol Federasyonu yöneticileri deneyimli kalecinin davranışlarını ulusal formaya, artdaşlarına ve ülke futboluna ihanet olarak kıymetlendirirken, Teknik Direktör Fatih Terim’in bu konuda vereceği raporun beklendiği belirtildi. Terim ile yapılacak toplantıda Volkan’ın bir daha ulusal takıma turrılmaması yönünde alınan görüş aktarılacak.

Karşılaşma nihayetrası Volkan olayı ile alakali açıklkör yapmaktan çekinen ve ıslakananları ayrıntısıyla inceledikten nihayetra görüşlerini paylaşacağını belirten Teknik Direktör Fatih Terim’in ise TFF yönetiminin düşüncelerine sıcak baktığı belirlendi.

Toplantı yapacak
Terim’in de edilen küfürlere karşın oyuncusunun devam etmesi yönünde bir düşünceye sahip olduğu ancak ulusal kalecinin psikolojik durumunu gördükten nihayetra kadroda değişikliğe gitmek güçunda kaldığı kaydedildi. Terim’in Volkan ile de bir görüşme yapacağı ve alacağı kararı ileteceği belirtildi.

60 kez giydi
Kaleci Volkan Demirel, A Milli Takım formasını 2004’ten bu tarafne 60 kez giydi. EURO 2008’de de boy gösteren ağ bekçisi, Çek Cumhuriyeti maçında Koller’e yumruk attığı dahilin al karka görmüştü.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2014, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER