Yunan’dan forma provokasyonu ''Bakın formaya neler yazdılar!''

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu'ndaki rakibi PAOK, yeni formasının iç kısmına "provoke edici" kelimeler yerleştirdi.

Yunan’dan forma provokasyonu ''Bakın formaya neler yazdılar!''

Ülkemizi Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek olan Beşiktaş, 25 Ağustos Salı günü ikinci ön eleme turu maçında deplasmanda PAOK ile karşı karşıya gelecek.

Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu'nda, 25 Ağustos'ta Beşiktaş'ın rakibi olacak Yunan temsilcisi PAOK, kritik maç öncesinde yeni sezon formasını tanıttı.

Son dönemde Yunanistan ile Türkiye arasında yaşanan gerginlik nedeniyle  daha da önem kazanan karşılaşma öncesi Yunan ekibinden, provoke edici bir hamle geldi.

PROVOKE EDİCİ KELİMELER YAZIYOR

Yeni sezon formalarını tanıtan PAOK Kulübü'nün, ürünlerin iç kısmına Hellenismos (Helenizm), Hagia Sophia (Ayasofya), Mülteci, Mikra Asia (Küçük Asya/Anadolu) Pontos (Pontus) ve Konstantinopolis (İstanbul) gibi tahrik edici kelimeler yazdırdığı görüldü.

PAOK Başkanı Ivan Savvidis, geçtiğimiz günlerde takımdaki oyunculara yazdığı mektupta "Politika başka, futbol başka. Ancak Beşiktaş maçında şunu hatırlamalısınız; PAOK, tüm Yunanistan'ı temsil ediyor. Yaşadığımız günlerdeki gelişmeler de bu maçın önemini arttırıyor" ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2020, 19:37
YORUM EKLE