Zafer Partisi’nden dikkat çeken Türk futbolu çıkışı!

Zafer Partisi’nden dikkat çeken Türk futbolu çıkışı geldi.

Zafer Partisi’nden dikkat çeken Türk futbolu çıkışı!

Zafer Partisi Ar-Ge'den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Tuğrul Kihtir Türk futboluna dair önemli açıklamalarda bulundu.

Tuğrul Kihtir, “Türkiye sakat transfer edilmiş pahalı yabancı futbolcuların tribünden maç seyretme yeri değildir” dedi.

Zafer Partisi Ar-Ge'den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Tuğrul Kihtir, ekonomik olarak halkın büyük geçim derdinde olduğu, ülkemizin zor bir dönemden geçtiği bu koşullarda futboldaki keyfiliğe ve hatalara yönelik, "Ülkemiz 3-4 yıl boyunca her yıl milyonlarca euro ödeme koşuluyla transfer edilmiş sakat yabancı futbolcuların tribünden maç seyretme yeri olmamalıdır" ifadelerini kullandı.

“TÜRK HALKINDA İNFİALE NEDEN OLDU”

Galatasaray'dan Falcao, Linderoth ve Fenerbahçe'den Van Persie örneklerini veren Doç. Dr. Tuğrul Kihtir keyfi ve araştırmadan yapılan bu transferlerin emeğe ve hakka değer veren Türk halkında infiale neden olduğunu belirtti. Futbolda yabancı transferinde kalite, sağlık ve spor ahlâkının bir arada düşünülmesi gerektiğinin altını çizen Doç. Dr. Tuğrul Kihtir bu konuda bir düzenlemeye gerek olduğunu, Türkiye'ye transfer edilecek yabancı futbolcuların gizlenebilen bir sakatlık durumunun olup olmadığının sadece sağlık raporuyla değil gerçek performanslarıyla da desteklenmesi gerektiğini vurguladı. Yabancı futbolcuların ülkemize gelmeden önceki son sezonlarında, takımlarının son 3 maçı dahil olmak üzere son sezondaki tüm maçlarının en az %50'sinde oynamış olmalarının bir koşul olarak belirlenmesinin gerekli olduğunu belirtti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Ali Erdin
Mehmet Ali Erdin - 1 ay Önce

Her uygar insan sizin düşüncelerinize özdeş duygu ve düşünce içinde olmalıdır.... Teşekkür ederiz, yolunuz, bahtgınız açık olsun...