Eski İçişleri Bakanı ve AKP İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu, CHP Gençlik Kolları’nın geçtiğimiz yıl hazırladığı Fotoroman Süleymanisimli albüm nedeniyle şikâyetçi oldu. CHP Gençlik Kolları Başkanı Gençosman Killik, şikayet üzerine ifade verdi.

Birgün'de yer alan habere göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Soylu’nun şikayeti üzerine soruşturma başlatarak, CHP Gençlik Kolları Başkanı Gençosman Killik’i ifadeye çağırdı. Killik, Ankara Adliyesi’ne giderek ifade verdi. Killik, ifadesinde, “Bugün devlet kadrolarında Süleyman Soylu’nun izleri siliniyor. Çünkü onlar için de artık ‘öcü’ kapsamında ve kurtulmak istenilen bir kişi statüsünde bulunuyor” dedi. 

"UYUŞTURUCU SATICISI OLSAYDIM İFADEYE ÇAĞRILMAZDIM"

 İfade verdikten sonra basına açıklama yapan Killik, şunları söyledi:

“Gençlik kolları olarak hazırladığımız bir ‘Fotoroman Süleyman’ albümü vardı, bununla ilgili savcılık bir soruşturma başlatmış o kapsamda ifade verdik. Kendi düşüncelerimizi o gün ne şekilde ifade ettiysek anlattık. Mersin’deki hain terör saldırısının akabinde böyle bir basın açıklaması düzenlemiştik çünkü kendisi partimizi terörle ilişkilendiren gerçek dışı bir beyanda bulunmuştu. Kanıtlarımızla beraber ifademizi verdik.

Üzüldüğümüz durum şu; eğer ben bir uyuşturucu satıcısı olsaydım ya da kadına, çocuğa şiddet uygulayan biri olsaydım, üçüncü sınıf bir mafya, plakasız gezen, insanların dükkanlarını basan, insan öldüren bir mafya bozuntusu olsaydım bugün bu adliyeye çağrılmazdım. Ama bir siyasetçi olduğum için ve CHP’nin Gençlik Kolları Başkanı olduğum için bugün ifadeye çağrıldım ve bunu da adliyeye karşı sitem olarak, Türk yargısının düştüğü durumu özetlemek olarak ifade etmemiz gerekiyor. Biz ifademizin arkasındayız.

"AKP TARAFINDAN DA ÜSTÜ ÇİZİLMİŞ BİR KİŞİLİK"

Süleyman Soylu son günlerde adli makamlarda olan ve yargı makamlarının dışında bürokraside olan tasfiyelerle de ortaya çıkıyor ki AK Parti tarafından da üstü çizilmiş bir kişilik. Bugün devlet kadrolarında Süleyman Soylu’nun izleri siliniyor. Çünkü onlar için de artık ‘öcü’ kapsamında ve kurtulmak istenilen bir kişi statüsünde bulunuyor. O yüzden ben onun tasfiyesinin bugün yargı makamlarını çok etkileyeceğini ve bu dosyadan ceza almadan kurtulacağımı düşünüyorum.”

Editör: Yadigar Hanım