A Milli Takımı daha ilk maçta 3-0 mağlup olurken Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu Exxen'in Süper Lig'in yayın ihalesine girebileceğini iddia edildi.

UEFA EURO 2020'de Türkiye ilk maçta İtalya'ya 3-0 mağlup oldu. Öte yandan Galatasaray'da seçim heyecanı yaşanıyor. Milliyet Yazarı Şansal Büyüka köşesinde seçimle ilgili dikkat çeken bilgileri paylaştı. Büyüka, Süper Lig ile ilgili olarak ise Acun Ilıcalı iddiasını ortaya attı.

Büyüka'nın o yazısı:

"Galatasaray’ın içini çok iyi bilen, delegasyondaki gelişmelere hakim olan, “üst akıl“ olarak kabul ettiğim bir dostuma “seçim ne olur“ diye sordum… Dedi ki:-Delegeyi tatmin eden aday çıkmadı… Buna rağmen Yiğit Şardan az oy alırsa Burak Elmas, Yiğit Şardan çok oy alırsa Eşref Hamamcıoğlu seçilir… Yani Yiğit Şardan, Burak Elmas‘ın oylarını bölecek...

"2020'DE SEÇİM OLUR"

Kasa kolaylığı... Siyasi ilişkiler ve yakınlık... Futbol dünyası... Adayların hiçbirinde bu özellikler yok...-Kim kazanırsa kazansın, 2022’de seçim olur...- Ortada 5 aday içinde sadece bir liseli var… Liseliler meydanı bırakmamak adına konsolide olurlarsa Eşref Hamamcıoğlu’na ciddi bir avantaj sağlarlar...

ACUN ILUICALI İDDİASI

Fransa Ligi’nin yayın hakkını Amazon almış… Amazon da Netflix gibi Dijital bir mecra… Sanki klasik yayıncılık da, teknolojinin bu başdöndürücü değişimi ve gelişimi ile adres değiştiriyor gibi… Yıl sonuna doğru bizde yapılacak yayın ihalesinde bir bakarsınız Netflix, Amazon, hatta bizim sevgili Acun Ilıcalı’nın Exxen’i maçları almak için yarışabilir… Tabi ülkedeki internet ağı, dijital kanallar için yeterli olacak mı, ondan emin değilim..."