İNGİLTERE, (DHA) – İngiltere’de temaslarına devam eden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın konvoyu, King’s College London yerleşkesine girerken Yunanistan bayrağı taşıyan bir grup tarafından engellenmek istendi. Grup, sözlü saldırı yaparken diğer taraftan Tatar’ın konvoyundaki aracın yanına kadar gelerek yolu kapatmak istedi.    
İngiltere’nin başkenti Londra’da temaslarına devam eden KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, dün davet üzerine icap ettiği King’s College Londra Üniversitesi’nin yerleşkesine girerken ellerinde Yunanistan bayrağı bulunan bir grup tarafından önü kesilmeye çalışıldı. Sözlü saldırılar yapan grup, Tatar’ın konvoyundaki aracın yanına kadar gelerek aracın önünü kesmeye çalıştı.     
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, olayla ilgili “King’s College Londra Üniversitesi’nde öğrencilerimizle … beni davet ettikleri için çok teşekkür ederim. Rum ve Yunanlı gençlerin çirkin saldırı ve taşkınlığına, konferansı önlemek için her türlü girişimlerine rağmen biz konferansı gerçekleştirdik” açıklamasını yaptı.
"KKTC'NİN HER ZAMAN YANINDAYIZ!"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu sosyal medya hesabından “Londra'da saldırı girişimine maruz kalan KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a geçmiş olsun dileklerimi ilettim. KKTC’nin her zaman yanındayız!” ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha