Tayyip Erdoğan’ın Bozkurt'u

Cumhurbaşkanı R T Erdoğan, Mersin’de BOZKURT işareti yaparak, konuşmuş.. ne ala! Bu hamleden fikri kabızlık yaşayanlar haricinde kimse rahatsızlık duymaz. Bir Türk Milliyetçisi olarak ben de rahatsızlık duymuyorum; nitekim devletin en tepesindeki bir ismin Bozkurt işareti yapması Cumhuriyet tarihinin ilk numunesidir. Bozkurt’un anlam ve mana adına bizde neler ifade ettiğini anlatmaya hacet yok!

Şimdi her meseleyi MHP’ye saldırı noktasına getirenlere bir bakalım. RTE, Bozkurt işareti yapıyor, bazı aklı sivriler de pekliklerini MHP’den biliyor.. el insaf kardeşim! Şu MHP size neler yaptı? Ocağınıza taş mı dikti?!. Bir kısmı gidip, farklı bir partide soluk alanların Bozkurt işaretini polemik konusu yapmalarını gayrı samimi görüyorum; kale alınmaz LAKIRDILAR.

Türkiye’de eleştiri-kritik kültürü yerleşemedi. Üslup, aklı ve sağduyu fare deliğini kaçmış gibi, ortalıklarda yok! Üzücü olan nedir, biliyor musunuz? Sözde Ülkücü ahkâmı keserek, önü sonu hesapsız hadde MHP’ye ve Devlet Bahçeli’ye saldıranların sözlerinin herkesten çok çıkması… Eleştiri yapın, siyaseti kritiğe tabi tutun eyvallah.. ancak; bu saldırganca ve densizce davranışların kime ne hayrı olacak?!. MHP’ye hakaret, nihayetinde Ülkücülere hakaret ile eşdeğerdir. Mesela İYİ Partili Ülkücü(!) söz ve üslupta dikkat etmeyi düşünmek durumunda değil mi? Her Camızın altında MHP’yi aramak nasıl bir ruh hali.. pes! Gidin kardeşim; İyi Parti’de teşkilatçılığınızı yapın işte! Bırakın gayrı MHP’nin yakasını! RTE “Bozkurt” işareti yaptı, diye MHP’yi çarmıha germeye çalışmayın; bu iş ancak tatlı su kurnazlığıdır ve kimseye fayda sağlamaz!

İYİ PARTİ NE YAPAR?

İttifak işi mecburiyet hasıl ediyor; çünkü yeni nizamda partiler iş birliği mecburiyetinde… Merak konusu ise İyi Parti’nin nasıl bir yol takip edeceğidir. CHP ile birlik sağlanır mı? Meral Akşener aday olsa bile kazanma şansı yok gibi… İyi Parti Gen Bşk’ı Meral Akşener adaylıktan feragat ederek, CHP ile birlik tesis eder mi? Zaman içinde sanırım göreceğiz…

Ben İyi Parti özelinde şeş kaza MHP’den ayrılan Ülkücülerin kahır ekseriyette MHP’ye döneceklerine eminim. MHP’nin sistem hamlesi ve ittifak stratejisi kesinlikle kabul görmüş durumdadır. Ülkücüleri harici motive eden ittifak kararında, fiili bir müspet ahval müşahede edilir. Haddi zatında MHP ittifak ile ne kadar teveccüh edilir ise bu durumun partinin demokratik hassa kazanmasına aracı olacağı şüphesiz. Dar kadrocu ve her şeyin Bahçeli’den beklendiği MHP gerçeğini değiştirmek zaruridir. MHP’de farklı bir ses vermek iddiasıyla yola çıkanların nefesi kesilmeseydi bugün çok daha hayırlı olabilirdi. Samimiyetlerinden şüphe duymadığımız arkadaşlar Meral Akşener’in sağcı kurnazlığına ve bazı makamperest kişilerin oyununa gelerek İyi Parti’ye gittiler… İmdi bunu sıkıntısı yaşayan çok arkadaşımız bulunmakta; biliyoruz!

2019’da yeni bir Türkiye gerçeği bizi beklemekte… Kabul edelim ki vatanımızı çok zor bir süreç bekliyor. Başta Ülkücülerin dertleneceği memleket meseleleri dururken birbirimize hücum etmemizin ne kadar ahmakça olacağı aşikar! Ülkücülerin kafa ve irade birlikteliğinin ne kadar hayati olduğunu biliyorum. İş bu parti işleri arızi konulardır; yarın İyi Parti defteri kapandığında anlaşılır kastımız.

Türkiye, Türk Ülkücülerine ihtiyaç duymaktadır. MHP’de bizim siyasi hesabımız yok; beklentimiz hiç yok! Tarih ve Ülkücü bağlam özelinde konuya nüfuz etmeliyiz; o zaman MHP’nin ne demek olduğu fark edilir. Nihayetinde MHP Gn Mrkz’inin bizleri mütebessim bir halde selamlamayacağını biliyorum; ama doğruları yazmak asli vazifemiz. Neden yazıyorum bunları? MHP’yi yine eleştirelim; yöneticilerini, parti söylemini yahut aklınıza gelen ne varsa…  Tek hassasiyet bu kuruma zarar kastı taşımasın; gerisi anlaşılır olacaktır!

Kafası açık, analitik düşünebilen, sağlam okumalarla meselelere nüfuz eden kadroya ihtiyacımız var. Öyle köy kahvesinde maç muhabbeti yapar tarzlı siyaset geyiklerini bir tarafa bırakıp yola koyulmalı. Devlet Bahçeli 50 yıllık siyasi kurumu temsil ediyor; RTE ise 95 yıllım Türkiye Cumhuriyet’ini.. herkes dediğine, ettiğine, yazdığına dikkat etsin! Türkiye promosyondan kazanılmış bir hediye çeki değil bize…

TANRI TÜRK’Ü KORUSUN!

YORUM EKLE
YORUMLAR
HEDİYE İPEK
HEDİYE İPEK - 10 ay Önce

Murat bey, çok iyi biliyorsunuz ki kimsenin MHP'yi karaladığı yok. Hata yapan yöneticiler. Kapı kapı dolaşan bazı MHP yöneticileri partiye sadakatten bahsediyor ya ülkücünün zoruna giden odur.
"Şeş kaza MHP’den ayrılan Ülkücülerin kahır ekseriyette MHP’ye döneceklerinden eminim" derken hem 2019 hem de 2024 seçimlerinde hükümet kurmak üzere AKP'yi destekleme kararını destekleyecekler diyorsunuz her hal ve şartta.
Hiç demiyorsunuz ki, MHP neden 2019'u geçelim de 2024'te neden Cumhurbaşkanı adayım yok diyor.

KENAN
KENAN - 10 ay Önce

BAZI KİŞİLER,KENDİSİNDEN BAŞKA ÜLKÜCÜ TANIMAZ YÜZLERDE İYİ PARTİ RAHATSIZLIĞI OLSA GEREK.BU KİŞİLER İYİ PARTİ NASIL VE NİÇİN KURULDU YA BİLMİYORLAR YADA ÖYLESİNE YAZIYORLAR İŞTE.HAKARETİ YALAN YANLIŞ BEYANLARI VE ASLI ASTARI OLMAYAN OCU BUCU YAKIŞTIRMALARINI YAPANLARI SIRALARKEN EL VİCDAN DİYORUZ. MAALESEF DÜN BAŞ TACI YAPILANLARI BU KARALAMAK ÜLKÜCÜ AHLAKA HİÇ SIĞMIYOR.ÜSTELİK HİÇ KİMSE DİĞERİNDEN DAHA ÜLKÜCÜ BUNU NASIL AYIRT EDİYORUZ ANLAMADIM.ELEŞTİRİYE HER KES AÇIK OLMALI HERKES HESAP VEREBİLİR OLMALI.SAĞLIÇAKLA KALIN.

nejdet ilhan
nejdet ilhan - 10 ay Önce

murat bey kardeşim yazılarınızı zevkle okuyorum olmadı bü yapmacık işaret
e siz nasıl inanırsınız anlamadım tanrı türkü korusun ve yüceltsin

Serdar YILDIZ
Serdar YILDIZ - 10 ay Önce

Şu an ki MHP nin siyasi amacı nedir? benim bildiğim siyasi partilerin amacı ülke yönetimine talip olmak. Ben Mhpde öyle bir olgu göremiyorum. Güçlünün yanında saf tutarak, Vatan-Millet edebiyatı yaparak, seçmene gidiyorsunuz. Dün sizin yüzünüze tükürenlerle bugün ittifak içinde olup, zor günlerde beraber yürüdüğünüz arkadaşlarızı sırf doğruları gördü diye dışlıyorsunuz. Varsın İYİ Parti %1 alsın, vekil çıkarmasın, iktidar olmasın.. sorun yok... yıllarca peşinden gittiğimiz, barajı aşırdığımız, millet vekili yaptıklarımız .. bugün sattı bizi.

adsız
adsız - 10 ay Önce

Sen Ülkücülerin aklı ile alaymı ediyorsun.Yok sa provaktörlükmü yapıyorsun.Erdoğanın Bozkut işareti yapamasına nasıl inanırsınız.Ben iktidar olmak için papaz elbisesi giyerim diyen ve gömlek çıkaran ancak senibn gibileri kandırır.Ülkücleri asla..LAFA DEĞİL İŞE BAKARIZGEÇMİŞTE YAPTIKLARI YAPACAKLARININ TEMİNATIDIR.Sizinki laga luga.

TAHA TANIR
TAHA TANIR - 10 ay Önce

Siyasi partiler adı üstünde ''siyaset yapmak'' üzere kurulur.Partilerin iktidara gelerek devleti yönetme,mensup olduğu milleti geliştirme gibi hedefleri vardır.Bu tür hedefleri olmayan partiler ancak ''dernek,cemaat,sivil toplum kuruluşu'' olarak değerlendirilirler.MHP, 50 yıllık köklü bir geçmişe sahip büyük bir partidir.Biz rahmetli Başbuğumuzun ağzından ''biz devletin bekası için varız.İktidar bizim neyimize?'' dediğini duymadık.MHP mecliste 1 vekille,3 vekille temsil edildiği dönemde bile Cumhurbaşkanı adayı çıkarmıştır.Başbuğ her konuşmasında ''mutlaka iktidara geleceğiz'' demiştir.Bahçeli ve ekibinin ne iktidar olma niyeti vardır, ne de bunu gerçekleştirecek kapasitesi mevcuttur.Bahçeli MHP'yi rehin almıştır.Beşbin ülkücü, böyle korkak,böyle yanaşma bir adamın saltanatı uğruna şehit olmamıştır.Hedefi olmayan bir parti dağılmaya ve bitmeye mahkumdur.''Hiçbir şey bilmeyen insan cahildir/Bildiği halde konuşmayan ahlaksızdır''

fatih23
fatih23 - 10 ay Önce

bize yıllardır demediğini bırkamayan. ( faşist ,kandan beslenen,ırkçı , türkçülük bölücülüktür vb gibi,ve osloda masada anlaşama yapan ,valilelere opersayon emri verilmsini engellediler,hakkaride caddeden geçilrken balkonda asılı bayarağımzı bile askere kaldırttılar,kışlada direkte asılı bulunan bayrağı indirileni bile vurulmasını engelleldiler,haburda davulla zurna ile karşılayıp çadır mahkemelerine hakimleri savcıları koyup sorgusuz sualsiz pkk lıları serbest bırakatılar bunlar yetmezmi,şimdi kalkmış bize ittifakta destek ver diyorlar.kimse kusura bakmasın.