Çin merkezli NetDragon Websoft, sanal bir insansı robot Tang Yu'yu CEO olarak atadı. Şirketin bu uygulaması teknoloji alanında dünyada bir ilk olarak tarihe geçti.

İnsansı robot hakkında henüz detaylı bir açıklama yapılmadı. Ancak, yapay zeka destekli kadın botun günlük operasyonlarda rasyonel karar vermeyi desteklemek ve daha etkili bir risk yönetim sistemi sağlamak için gerçek zamanlı bir veri merkezi ve analitik araç olarak hizmet vermesi bekleniyor.

Ayrıca, ilk sanal CEO'nun yeteneklerin geliştirilmesinde kritik bir rol oynaması ve tüm çalışanlar için adil ve verimli bir işyeri sağlaması bekleniyor.

CEO ROBOT 10 MİLYAR DOLARLIK ŞİRKETİ SANAL ORTAMDA YÖNETECEK

Bu atama, Şirketin “AI + yönetimi” stratejisini vurguluyor ve şirket için bir “Metaverse organizasyonu” olma yolunda önemli bir kilometre taşını temsil ediyor.

10 milyar dolarlık şirketi yönetecek CEO robot, herhangi bir fiziksel bedene sahip olmayacak ve tamamen sanal ortamda varlığını sürdürecek.

Robot, Fujian NetDragon Websoft şirketinin bundan sonraki en kıdemli yöneticisi olacak. Şirketin tüm operasyonu, robotun sorumluluğunda olacak.

NetDragon Başkanı Dr. Dejian Liu, "Yapay zekanın kurumsal yönetimin geleceği olduğuna inanıyoruz ve Tang Yu'yu atamamız, işimizi yürütme şeklimizi yenilemek için yapay zeka kullanımını gerçekten benimseme taahhüdümüzü temsil ediyor. Tang Yu'nun arkasındaki algoritmalarımızı genişletmeye devam edeceğiz ve kademeli olarak meta veri tabanına dayalı bir çalışma topluluğuna dönüşeceğiz" ifadelerini kullandı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Tang Yu, süreç akışını düzene sokacak, iş görevlerinin kalitesini artıracak ve yürütme hızını artıracak.

Editör: Yadigar Hanım