Google Gerçek Zamanlı Çeviri Üzerinde Çalışıyor

İnternet kullanıcılarının her gün bir kez olsa bile Google, Translate hizmetini kullandıkları bir gerçek. Bu hizmetle intertte ulaşılmayacak bir yerin kalmadığı anlamında geldiğinin de göz önünde bulundurulması gerekli.

Google Gerçek Zamanlı Çeviri Üzerinde Çalışıyor

Google, Translate ile hangi dilde olursa olsun herhangi bir web sitesi kendi dilinize çevirmekte kullanılan Google tarafından geliştirilmiş bir özellik.

Google yeni bir çeviri özelliği üzerinde çalışıyor

Google, Translate’ye ekleyeceği yeni özellik ile konuşmalar artık anlık olarak kendi dilinize çevrilebilecek.

Şirket gerçek zamanlı çeviri için yoğun geçen bir çalışma dilimine girdiğini açıkladı. 2019’da ortaya çıkan bilgilerde ‘FlashCards’ isimli bir özellikle ilgili çalıştığı duyurulmuştu.

‘FlashCards’ kullanıcılarının yeni bir dil öğrenmesinde ve gerçek zamanlı çeviri yapabilmesinde yardımcı olacağı üzerinde çalışıyor.

Bilindiği gibi Google, Translate bazı zamanlarda yanlış tercüme yapılabiliyor, hatalar yaşanabiliyor. Ama bu hatalar Google, Translate kullanmaktan geri kalmadığımız gibi, başka örnekleri olduğu halde vazgeçilmiyor.

Google, Translate’de kelimelerin telaffuzları konusunda da oldukça başarılı sonuçlar elde etmek mümkün.

Google’nin üzerinde çalıştığı ‘gerçek zamanlı çeviri’ özelliğinin yapay zeka ile güçlendirerek, farklı dillerde çeviri yapabilmesine yardımcı olacak.

Birçok farklı dilde test ediliyor

Gerçek Zamanlı Çeviri özelliği bir çok farklı dilde test ediliyor. Bu dillerin başında İspanyolca, Fransızca ve Almanca gibi diller geliyor.

Nerde kullanılacak?

Google Translate’e eklenecek yeni özellikle birlikte uzun bir konuşma anlık olarak çevrilebilecek. İnternet bağlantısı ve Google sunucuları arasında gerçek zamanlı olarak çalışacak özellik, desteklenen dillerden ders desteği gibi, hatta farklı dillerdeki alt yazısız filmler için kullanılabilecek.

Özelliğin ilk olarak Android sürümü daha sonra ise iOS sürümü devreye girecek.

M.Asya Çokbilmiş

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.