Siber zorbalıklarla mücadelede öncü isim Adem Taşkaya o twitter hesabını kapattırdı

Geçmişte birçok devlet büyüğüne yapılan sahte site ve sayfaları, FETÖ’nün casusluk hesabı olan Fuat Avni, 17/25 kumpasının birçok Youtube  hesabını kapattıran,  Milliyetçi camianın sevilen isimlerinden Ast Bilişim Güvenlik & Ast Kriminal  Genel Müdürü , Adli Bilişim Uzmanı Adem Taşkaya yine internet ortamında İyi Parti, MHP ve bir çok siyasi kişiliğe karşı ağır iftira ve ithamlarda bulunan @gercekler_derin adlı twitter hesabını 2 haftalık uğraşı ve ABD ile yazışmalar sonucunda kapattırdı.

banner311
Siber zorbalıklarla mücadelede öncü isim Adem Taşkaya o twitter hesabını kapattırdı

Adli Bilişim Uzmanı Adem Taşkaya Habererk.com’a yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı “Türkiye’de alınan Erişim yasakları maalesef ( HTTP-“S”) güvenli protokolüne takıldığı için ABD kanunlarına göre fikir özgürlüğü açısından değerlendirilmekte ve Türkiye Cumhuriyeti Mahkemelerinin aldığı kararlar yerine getirilmemektedir. Bunu Twitter ile birçok kez yazışarak, erişim yasakları, pasaport ya da kimlik belgelerini birçok kez göndermekle gerçekleşiyor. ABD belirli suçlarda Twitter hesaplarını direkt kapatırken, birçok hakaret ve iftirayı fikir özgürlüğü olarak tanımlamaktadır.

Unutmamak gerekir ki; Siber zorbalık ve internet üzerinden itibar infazları birçok kişi ve kurumun canını yakarak, önüne geçilemeyecek zararlar vermektedir. ABD’nin dünyada özgürlükçü politikalar adına yola çıktığı bu serüven, aslında özgürlüklere zarar veren anlayışı desteklemek üzerine kuruludur. Twitter, Facebook, Google gibi dünya devleri halen Türk devleti mahkemelerinin aldığı milyonlarca yayın yasağını uygulamamaktadır. Bunun için ciddi yaptırım kararları alınmalıdır.”dedi.


 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.