Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında muhalefetin Cumhurbaşkanı adayının ne zaman açıklanacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Seçimler zamanında yapılacak, ben de adayım" dediğini ifade eden Karamollaoğlu, "Kusura bakmasın, seçimler tam zamanında yapılırsa Sayın Cumhurbaşkanı aday olamaz. Anayasa Mahkemesi müdahale eder. Çünkü çok açık ve net, bir kişi iki dönemden fazla aday olamaz. Olabilir ama bir şartla, Meclis karar verirse ve seçimi öne alırsa" diye konuştu.

Suriyeli tarafından öldürülen Türk çocuğunu savunmak isteyen Özdağ'a barikat Suriyeli tarafından öldürülen Türk çocuğunu savunmak isteyen Özdağ'a barikat

Karamollaoğlu, kendi Cumhurbaşkanı adaylarına ilişkin de "Net olarak, hukuken seçim tarihi belirlendikten sonra, altılı masa veya muhalefet olarak bizler bir araya gelip Cumhurbaşkanı adayını açıklarız. Ama henüz seçim tarihi kesinleşmeden böyle bir adayın şimdiden açıklanması ihtiyacını da duymuyoruz. Gereği de yok" görüşünü paylaştı.