THY ve İlker Aycı

Türkiye’nin global pazarda ki tek gururu Türk Hava Yolları gibi bir kurumun her bakımdan ileriye gitmesine katkısı olan yöneticileri taltif etmek yerine yemeyi tercih eden İstanbul İyi Parti Büyükşehir Belediye Melis Üyesi Ali Kıdık Bey’in köşe yazısıyla eleştiri ötesi ciddi bir iddia ortaya atılmıştır.

Türk Hava Yolları’nın çiftlik gibi mi yönetiliyor sorusunun cevabi taşıdığı yolcu sayıları, karlılık oranları, kriz yasamadan tamamladığı yeni havalimanı taşınma operasyonu, markanın dünya hava taşımacılığı pazarında geldiği nokta gibi birçok parametrelerle ölçülebilir.

Ali Kıdık iddialarını kanıtlamak zorundadır. Bilindiği gibi kendisi havacılık sektörü ile ilgili yerel gazete çıkartan reklam ve bedava bilet beklentisi kokan bu arkadasın beklentileri yönündeki iddialar yabana atılamaz! Beklentilerini farklı yoldan elde etmek için eleştiri kisvesi altında yapmış olduğu iftiraları da asla yadsıyamayız. "Çamur at izi kalsın" anlayışına karsı çıkmak inançlarımızın, adaletin ve hukukun gereğidir.

Siyasal rekabetin siyasi rakiplerimize doğru yaptıkları şeylere karşı çıkmak anlamında muhalefet yapmak, gelişmekte olan demokrasi ve hukuk anlayışımıza darbe vurur.

Türk Hava Yolları gibi bayrak taşıyıcısı ve dünya markası olmuş bir şirketin basındaki şahsi eşi üzerinden suçlamak hem Türk Kadınına hakaret hem de bu işi çok bel altına indirmektir.

Burada sorgulanacak çok şey var aslında. Bir bakıma bu AKP’nin içerisindeki entrikalardan doğan parti içi adam yeme senaryosuna da benziyor. Tam da genel kurul öncesi Ali Kıdık adli şahsın bu çıkısı akla başka soru işaretlerini de getirmektedir. İlerleyen günler bu Bey’in kimler tarafından beslendiğini ve bu iddiaların arkasında kimlerin olduğunu da gösterecektir.

Bu köşe yazısını hiç tanımadığım bir kere dahi selam etmediğim İlker Aycı Bey için değil sadece Türkiye sevdamla ilintili bayrağımızı taşıyan Türk Hava Yolları’nın başarılarının devam etmesini istemekten başka bir niyetim olmadan yazmaktayım.

El insaf kardeşim! El İnsaf! Ya kendisi bu iddialarını kanıtlayacaktır yada kimseyi belden aşağı vurmayacaktır!

YORUM EKLE
YORUMLAR
Feyzi acar
Feyzi acar - 1 hafta Önce

Ali kıdık makbul biri değil.Çıkarı için yapamayacağı iş yoktur.bu akşam haberlerde Meral hanımın arkasında duruyordu çok yazık.Bu menfaatperest şahsı sivil havacılık ve devlet havameydanları genel müdürlük personeli çok iyi tanır.İnternet sitesini bir silsh olarak kullanıyor

Tunç Tekin
Tunç Tekin - 1 hafta Önce

Gölge misin hacivat karagöz müsün her kimsen iyi dinle!İlker Aycı hakkında ciddi iddialar var.İncelenmesi gerekir.Niye bu adama avukatlık ediyorsun?THY üç ayda eşşek yükü zarar etmiş.Bunun cevabını versene.

Mevlüt
Mevlüt - 6 gün Önce

Sana ne, akp nin yeteri kadar yalakası var.... Sana ihtiyaçları Olacağını zannetmiyorum.