Türkiye depremin yaralarını sarmak için seferber oldu. Türk Hava Yolları (THY) de deprem bölgesine düzenlediği seferlerle bölgeye hem ayni yardımları ulaştırıyor, hem de depremzedelerin ve demremde yaralananların tahliyesini yapıyor.

THY, son olarak yaptığı açıklama ile deprem bölgesine yönelik dün başlattığı tahliye operasyonlarına bugün 170 sefer daha ekleyerek devam edeceğini açıkladı. tahliye operasyonları hakkında sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, "Bu sabah 07.00'de başladığımız tahliye operasyonumuz kış şartlarına rağmen planlandığı gibi icra edilmektedir. Saat 23.50 itibarıyla 80 seferimiz tamamlanmış olup İstanbul ve Ankara'ya 14 bin 68 vatandaşımızı ulaştırdık. 9 Şubat sabah 07.00'ye kadar kalan 93 seferimizi tamamlayarak halen havalimanlarında bekleyen 16 bin 500 vatandaşımızı da tahliye etmiş olacağız." dedi.

Afet bölgesinde 8 Şubat'da başlayan tahliye seferlerinin bu sabah toplam 173 sefer ile tamamlanacağını ifade eden Üstün, sefer sayılarını "9 Şubat sabah 07.00 ile 10 Şubat 07.00 saatleri arasında planladığımız 170 sefer ile vatandaşlarımızın tahliyesini gerçekleştireceğiz." şeklinde açıkladı.

Editör: Yadigar Hanım