İSTANBUL, (DHA) - Türkiye’yi sarsan deprem felaketinin ardından TikTok, depremden etkilenen gençlere destek olmak amacıyla #DilÖğreniyorum kampanyasını başlattı. Kampanyayla gençlerin eğitim programlarına destek olması hedefleniyor.

31 Mart – 1 Nisan - 2 Nisan tarihleri arasında 3 gün boyunca devam edecek kampanyada yaklaşık 1 saatlik canlı oturumlar düzenlenerek dil eğitiminin önemi vurgulanacak. Oturumlara dil eğitimi veren Cambly, Just English gibi kurumlar, öğretmenler ve dil konusunda uzman russianmari, 1dakikadaİngilizce, speakinturkish ve tetianaokyar gibi içerik üreticileri ev sahipliği yapacak. Oturumlar, TOEFL, IELTS gibi sınavlara hazırlık, Almanca ve İngilizce’ye giriş sınıflarının yanı sıra İngilizce öğreniminde doğru bilinen yanlışlar gibi konuları da kapsayacak.

PLATFORM PSİKOLOJİK DESTEK KAMPANYASI DA YÜRÜTMÜŞTÜ

TikTok, deprem felaketinin ardından yaraları sarmak için #Birlikteİyileşeceğiz kampanyası başlatmıştı. Kampanyanın ilk ayağında felaketi birebir yaşayan ve yaşanan felaketten psikolojik olarak etkilenen topluluk üyelerini alanında uzman psikologlarla bir araya gelmişti.

Uzman Psikolog Hümeyra Şahin, Klinik Psikolog Gökhan Çınar, Uzman Psikolog ve Psikoterapist Ömürcan Bozkuş, İstanbul Psikodrama Enstitüsü Başkanı ve Psikodrama Grup Psikoterapisti Deniz Altınay ve Uzman Klinik Psikolog Serdar Vatansever yayınlarıyla psikolojik tavsiyelerde bulunmuştu.

Topluluğundaki kişilerin ruhsal ve bedensel bütünlüğünü korumanın öneminin farkında olan platform, başlattığı #TikToklaDilÖğreniyorum kampanyasıyla yardım çalışmalarını bir sonraki aşamaya taşıdı. Platform çalışmalarına ve kampanyalarına devam edeceğini duyurdu.

 

 

 

Kaynak: dha