Toryum madeninin enerji sorununa temiz ve ekonomik bir çözüm olabileceği yolundaki görüş ve çalışmaları ile tanınan Türk parçacık fizikçisi Engin Arık, Twitter'da gündem oldu.

@UretimYerli adlı kullanıcının gündeme taşıdığı paylaşımda, Fizikçi Prof. Dr. Engin Arık'ın "Türkiye'nin toryum yatakları dünyanın en zengin yatakları. Türkiye enerji ihtiyacını senede 50 ton toryumla karşılayabilir..." sözleriyle toryum madeninin önemine bir kere daha dikkat çekilirken, "Engin hoca ve çalışma ekibi 2007'de Isparta'da şaibeli bir uçak kazası sonucu hayatını kaybetmişti. Rahmet olsun" denildi.

Paylaşımda, Engin Arık'ın daha önce verdiği bir röportajın video kaydı da yer aldı.

Paylaşıma yapılan yorumlarda ise yetkililere toryum yataklarında son durum sorularak, "Yeşil sevgisi bahanesiyle kullandırmayanlarla parselciler arasinda sıkısmayacagiz. Ya bir yol bulacağız ya bir yol açacağız. Zafer inananlarindir. Tek çare @zaferpartisi" ifadelerine yer verildi.

İzmir'de 4.7 şiddetinde deprem! İzmir'de 4.7 şiddetinde deprem!

Son günlerde paylaşımları ile yeniden gündemi sarsmaya başlayan Sedat Peker ve #delicavus #GüldürmeBeni #memur kullanıcılar paylaşıma etiketlendi.