Türk-Alman Üniversitesi öğrencileri, araştırma görevlisi Taceddin Kutay'ın cinsiyetçi, homofobik ve ırkçı paylaşımlarıın ardından #AkademideHomofobiyeYerYok etiketi ile eylem başlattı.

ASGARİ ÜCRETE "İDARE EDİLEBİLECEK ÜCRET" DEMİŞTİ, KENDİ MAAŞI ŞAŞIRTTI ASGARİ ÜCRETE "İDARE EDİLEBİLECEK ÜCRET" DEMİŞTİ, KENDİ MAAŞI ŞAŞIRTTI

Türk Alman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışan Tacettin Kutay’ın LGBTİ+ bireylere yönelik yaptığı homofobik ve cinsiyetçi paylaşımlar sosyal medyada öğrencilerin tepkisine neden olduğu iddia edildi.

#AkademideHomofobiyeYerYok etiketi ile seslerini duyurmaya çalışan öğrenciler, akademide cinsiyetçiliğin ve homofobikliğin yeri olmadığını belirtti.

Üç beş paylaşımın ekran görüntüsü alınarak yapılan haberlerde Araştırma Görevlisi Tacettin Kutay'a tam anlamıyla linç girişi başlatıldı.

Türk Alman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışan Tacettin Kutay yaptığı paylaşımda "Eşcinsellik sapkınlıktır" demişti.

Eşcinselliği normal bir yaşam şekil olarak gören bazı kesimler, buna karşı çıkanları "cinsiyetçi" olarak göremeleri en hafifi ile komik olarak nitelendirildi.

Karşı atağa geçen Türk Alman Üniversitesi öğrencileri ise #hocamadokunma ve #Eşcinsellerhangicins tagı açarak karşılık verdi.