Ülkücü seçilmiş insandır Ülkücü seçilmiş insandır

‘Türk Dünyası Hıdırellez Şöleni’ Eskişehir Kızılelma Turan Derneği tarafından, dernek Başkanı Ahmet Hızlan liderliğinde düzenlendi.

Eskişehir-Tepebaşı Açık Hava Müzesi’nde, Eskişehir Kızılelma Turan Derneği tarafından düzenlenen ‘Türk Dünyası Hıdırellez Şöleni’nde konuşan Dernek Başkanı Ahmet Hızlan, "Amacımız, Türk kültürünü yaşayıp yaşatmak ve değerlerimize sahip çıkmaktır. Baharın umudu Hıdırellez, uyanış bayramıdır. Bu tür etkinlikler, kültürümüzün yaşatılmasında ve güçlendirilmesinde büyük önem taşımaktadır. Toplumsal birliği ve umudu pekiştiren Hıdırellez, her yıl olduğu gibi bu yıl da kültürel birlikteliğin ve neşenin adresi oldu’’ dedi.

Programda açılış konuşmasından sonra Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Halk Bilim Araştırma Merkezi (HAMER) folklor gösterisini sundu. Akabinde Şahin Spor Kulübü tekvando gösterisini yaptı. Türk Dünyası Öğrencilerinin etkinlikleri şölene renk kattı. Pilav ayran ikramı yapıldı. Hıdırellez ateşi düzenlendi. Programa katılan katılımcılar, program sonrası memnun şekilde ayrıldı. (İHA)

Editör: Habererk Haber Merkezi