ITC Kerkük İl Başkanlığına ateş açıldı, Saldırganlardan biri öldürüldü!

Türkmen Milliyetçi Harekatı peşmerge güçleri tarafından sarıldı sokak girişleri kapatıldı.Öte yandan bir grup silahlı Barzaniye bağlı terörist peşmerge Irak Türkmen Cephesi (ITC)Kerkük İl Başkanlığına ateş açtı.

banner311
ITC Kerkük İl Başkanlığına ateş açıldı, Saldırganlardan biri öldürüldü!

1 Türkmen yaralandı. Ateş açan silahlı teröristler olay yerinden anında kaçtı çatışma yaşanmadı.

Türkmen Milliyetçi Hareketi'ne silahlı saldırı düzenlendiği bildirildi.AA muhabirine konuşan Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Erşet Salihi, "Bir grup silahlı Kürt Peşmerge, Türkmen Milliyetçi Hareketi'nin önünden geçerken silahlı saldırıda bulundu. Parti binasında bulunan Türkmen güvenlik unsurları da saldırganlara karşılık verince bir süre çatışma yaşandı." dedi.Salihi, "Kerkük'te durum kritik." ifadesini kullandı.


AA Kerkük muhabirine bilgi veren Türkmen Milliyetçi Hareketi Başkan Yardımcısı Abbas Beyatlı, "Saldırıda Kürtçe konuşan bir saldırgan öldü, 2 kişi de yaralandı." bilgisini paylaştı.Beyatlı, "Saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu tür eylemlerle Kerkük'te fitne çıkarılmak isteniyor." dedi.

"Kerkük bu gece uyuma! Silahları doldur"

"Türkmen Milliyetçi Harekatına saldıran çapulcular şimdide ITC Kerkük Binasına saldırdı!"

Kaynak: www.turkmenelicephesi.com

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2017, 00:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
try
try - 3 yıl Önce

Onları tsk eğitmişdi ne acıdır ki ee hrseyın bir bedelı var o bedelde ödencek cok acı şekılde hemde kerkukden sonra sıra nerede acaba haa doğru ya bızım ordumuz var bırde dunya liderımız var haa doğru bak yeni partımız iktıdar olacak deyıl mı