KKTC Cumhurbaşkanı "Türkiye'nin 82. vilayeti olmak istemiyoruz"

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Akıncı, Türkiye´nin 82´inci vilayeti olmayı istemediklerini vurguladı ve "Ya eş değer olarak aynı çatı altında, veya iki ayrı çatı altında yaşayacağız" dedi.

KKTC Cumhurbaşkanı "Türkiye'nin 82. vilayeti  olmak istemiyoruz"
banner170

Londra’da Kıbrıs Türk sivil toplum örgütleri temsilcilerine seslendiği toplantıda, adadaki son siyasi durumu değerlendiren Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, " “Bugün Kıbrıs sorununu çözmek 2004 yılından daha zor" dedi.

Ada genelinde Kıbrıslı Türklerin iki şeyi istemediğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Akıncı, “Bunlar,  Rum üniter devleti içinde azınlık olmak ve Türkiye´nin 82´inci vilayeti olmak. Ya eş değer olarak aynı çatı altında, veya iki ayrı çatı altında yaşayacağız” diye konuştu.

Akıncı, Rumlarda, KKTC´nin uluslararası platformlarda tanınması “fobisinin” bulunduğunu da kaydederek, “Amaç bizim Türkiye ile bağlarımızı koparmak” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
yılmaz kafalıoglu
yılmaz kafalıoglu - 1 yıl Önce

sayın akıncı o söyledigin seni baglar toplum adına böyle konuşamazsın--sen istemiyon ben istiyorum- bir referandum yap gödesin halkın 4 de 3 cü baglanmak istiyoruz diyecel

Vatansever
Vatansever - 1 yıl Önce

Türkiyenin 82inci vilayeti olmak.Eger olursaniz basiniz buyuk belada demektir. Evella Reise biat edeceksiniz. Mazot-Benzin-Dolar-Euro-altin almis basini gidiyor. Is sizlik hat sahfada ulkede para yok insanlar buyuk bunalim icerisindeler. Sakin ha ama sakin ha Türkiyenin 82inci vilayeti olmak.OLMAYIN olursaniz pisman olursunuz :)

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151