KKTC’de Hükümet'de İcraat Yok Bahane Çok

Yeniden Doğuş Partisi üye yazımı ve örgüt kurma çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

banner311
KKTC’de Hükümet'de  İcraat Yok Bahane Çok

Cuma akşamı partiye katılan 353 kişi için düzenlenen şölenden sonra, dün akşam üzeri Mersinlik köyünün tamamının katıldığı bir “Mangal Keyfi” düzenlendi.

Bu sabah ise Gazimağusa Maraş Gelişim Akademisinde düzenlenen kahvaltıda 4 örgütü kuran YDP,öğleden sonra ise Lefkoşa Küçük Kaymaklı örgütünü kurdu.

Partililerin oldukça ilgi gösterdiği  K.Kaymaklı örgüt açılışında bir konuşma yapan İlçe Başkanı Emre Dalgıç, çok kısa bir sürede Lefkoşa İlçe teşkilatlanmasını tamamlayacaklarını söyleyerek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Genel Sekreter Turan Büyükyılmaz ise yaptığı konuşmada, hedeflenen 7500 üyenin çok kısa bir sürede tamamlanacağını ve ondan sonra sandık bazında örgütlenmeye ağırlık verileceğini söyledi. Büyükyılmaz; “Bu Partiyi iktidara taşıyıncaya kadar rahat uyumak bize haram” dedi.

Lefkoşa Milletvekili Bertan Zaroğlu ise Meclisteki siyasi partilere “Başarısız olacak Hükümet modelleri arayışını bir kenara bırakın. Hodri Meydan. Gelin seçimlere gidelim. Halka soralım. Demokrasilerde en son başvurulacak hakem halktır” dedi.

“Başbakan Erhan” sloganları ile kürsüye gelen Genel Başkan Erhan Arıklı ise, yoğun bir hafta geçirdiklerini söyleyerek emeği geçen herkese teşekkür etti. Arıklı; YDP’yi iktidara taşıyana kadar durmak yok. Durarsak düşeriz. Düşersek yok oluruz. Bu bilinçle hareket etmeli hergün tuğlanın üzerine yeni bir tuğla eklemeliyiz” dedi.

Arıklı Hükümet sorununa da değinerek; “Bu Hükümet kısır bir Hükümettir. İcraat yerine bahane üretiyor. Kurulduğu andan itibaren önce bütçe, sonra yerel seçimler, ondan sonra döviz krizi, sonra tekrar bütçe… Hep bahane, hep bahane. Gelin bu ülkeye bir iyilik yapın. Dürüst bir şekilde istifa edin ve ülkenin önünü açın” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.