Rum lider kapıyı çarparak çıktı

KKTC ve Rum tarafı arasında devam eden, İngiltere, Yunanistan ve Türkiye'nin de garnatör olduğu 20 aydır devam eden müzakereler krizle sonuçlandı!

Rum lider kapıyı çarparak çıktı

Bir süredir Rum yönetiminin Enosis kararına KKTC'den tepkiler yükseliyordu.

Cumhurbaşkanı ve Başbakan düzeyinde defalarca eleştirilen Enosis kararınin, geri çekilmesi, Rum Cumhurbaşkanı Anastasiandis'in konuya bir nokta koyması istenmişti.

Fakat Rum kesiminden bir cevap gelmedi.

BUGÜN BULUŞTULAR

Bugün durumu görüşmek üzere ara bölgede bir araya geldi. Ancak görüşme krizle sonuçlandı.

"KAPIYI ÇARPTI, ÇIKTI!"


Rum lider Nikos Anastasiadis, elinde 5 sayfalık bir listeyle KKTC lideri Mustafa Akıncı'ya taleplerini sunduktan sonra kapıyı çarparak çıktı.

AA'nın haberine göre KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, Kıbrıs müzakereleri çerçevesinde yapılan liderler görüşmesinde Rum lider Anastasiadis'in büyük bir öfkeyle "Söyleyecek bir şeyim yoktur" dediğini ve kapıyı sert bir şekilde vurarak çıktığını söyledi.

AKINCI: BUNU KABUL EDEMEYİZ!

Akıncı "... Anastasiadis kapıyı sert bir şekilde vurup gitti. Bardağı taşıran bir davranış. Bu saygısızlığı kabul etmemiz mümkün değil...” dedi.

DÜN DE YARDIMCILARI GÖRÜŞMEMİŞTİ

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis'in görüşme altyapılarını hazırlayan müzakereciler Özdil Nami ve Andreas Mavroyannis'in de 14 Şubat'ta planlanan görüşmesi yapılmamıştı.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2017, 00:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vedatfen bu kadz
Vedatfen bu kadz - 4 yıl Önce

Anlamaktar şımartıyırsun güçlük çekiyorum.Adamlara zorla Kıbrusı vermeye çalışıyorsunuz.Bunları neden bu kadar şımartıyorsunuz.Bu topraklar kanla alındı.Şarkı söyleyerek değil.Kendinize gelin kendinize.