Rumlardan KKTC tarafına molotof'lu saldırı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45. yıl dönümünü kutlarken kendilerine " Otonom Enosisçi Üniveriste Öğrencileri Cephesi" diyen iki yüz kişilik bir grup Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti tarafından ara bölgeyi ihlal edip geçerek özellikle Türk askerlerinin nöbet tuttuğu yerlere Molotof ve meşaleler ile saldırılar düzenledi. 

Irkçı Rum gruplar akşam saatlerinde Yunanistan bayraklarıyla bir araya gelerek Ledra Palas sınır kapısı ve çevresinde bulunana nöbet noktalarına ellerinde bulunana Molotof ve meşaleler ile saldırılarda bulundular, saldırı sonrası atılan maddelerin sebep olduğu küçük çaplı yangın kısa sürede söndürüldü. Rum polisin herhangi bir güvenlik önlemi almazken Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı sınır birlikleri teyakkuza geçirilerek olası başka bir saldırıya karşı tedbir alındı. 
Birleşmiş Milletler nezdinde ise gerekli uyarılar yapılarak olası başka eylemlerin yapılmaması konusunda Rum tarafının uyarılması istendi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Heysem gani
Heysem gani - 2 yıl Önce

Daha önceleri Türk bayrağının direğine tırmanan palikaryanın başına gelenler gibi tekrar Rum dölleri bunu istiyorlar ve istedikleri de hiç merak etmesin Aynen tekrarlanır tek çözüm yolu Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne halk oylamasıyla ilhakıdır, başka çıkış yolu yoktur. Bence...