İSTANBUL, (DHA) – Global teknoloji platformu Uber, Herkese Kitap Vakfı iş birliği ile kitap bağış kampanyası başlatıyor. Toplanan kitaplar deprem bölgesindeki okullara ulaştırılacak.  

Kitap bağış kampanyası 16 Nisan Pazar günü 12:00-17:00 saatleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. Uber, uygulamasında pazar gününe özel olarak çıkacak olan ve ücretsiz çağrılabilecek “Uber Kitap” ürünü ile İstanbul’daki kullanıcılarına kolayca kitap bağışlama imkanı sunuyor. Toplanacak tüm kitaplar deprem bölgesindeki okullara ulaştırılmak üzere Herkese Kitap Vakfı’na teslim edilecek.

Kampanyaya katılmak isteyen Uber kullanıcıları Pazar günü belirtilen saatler arasında Uber uygulamasından “Uber Kitap” ürününü seçerek bulundukları konuma ücretsiz çağırıp, bağışlanacak kitapları adrese gelen Uber Taksi sürücüsüne teslim edebilirler. “Uber Kitap” çağrısı, o an çağrı talebinde bulunan kullanıcının en yakınında bulunan ve müsait olan Uber Taksi sürücülerine yönlendirilecektir. Uber kullanıcıları bağışlanacak kitaplarını, gelen Uber Taksi sürücülerine belirtilen saat aralığında teslim edebilecektir.

BAHADIRLI: SOSYAL FAYDA SAĞLAYACAK PROJELERE DEVAM EDECEĞİZ

Uber Kitap kampanyasına devam etmekten duydukları mutluluğu dile getiren Uber Türkiye, İsrail, Malta CEO’su Neyran Bahadırlı, “Geçtiğimiz dönemlerde yaptığımız kitap bağışlama kampanyamızı, aldığımız olumlu geri bildirimler üzerine bu sefer deprem bölgesindeki okullar için hayata geçiriyoruz. İstanbullular, Uber uygulamasını kullanarak evlerinde duran ve kullanılmayan kitapları, Uber ve Herkese Kitap Vakfı aracılığıyla deprem bölgesindeki okullara kolayca ulaştırabilirler. Uber teknolojisini ve şehirdeki geniş ulaşım ağını, sosyal fayda sağlayacak projelerde kullanmaya devam etmekte kararlıyız” dedi.

ŞENVER: ÇOCUKLAR EN DEĞERLİ HAZİNEMİZ

Türkiye’de kitap okumayı sevdirmek, yaygınlaştırmak ve ihtiyaç sahiplerine kitap iletmek için çalışmalar yapan Herkese Kitap Vakfı Kurucu Genel Başkanı Bülent Şenver, İstanbul’daki tüm kitap dostlarını “Uber Kitap” ürününü çağırarak kitap bağışlamaya davet etti.  

Şenver, “Kitapsız ve kütüphanesiz köy okulu kalmasın diye uğraşıyoruz. Her yıl Nisan ayının üçüncü pazar günü kutlanan Kitap Hediye Günü’nde kitaplarınızı Herkese Kitap Vakfı’na bağışlayın. Bu yıl 16 Nisan 2023 Pazar günü kutlanacak Kitap Hediye Gününde evinize ücretsiz Uber Taksi çağırıp kitaplarınızı bağışlayın. Toplanan kitapları deprem bölgesindeki okullara gönderelim. Deprem bölgesinde yaşayan binlerce çocuğa yeni pencereler açacak ve onların yollarını aydınlatacak kitaplar okullarına ulaşsın. Uber yöneticilerine, sarı taksi şoförlerine ve kitaplarını bağışlayacak kitap dostlarına deprem bölgesinde yaşayan çocuklarımız adına teşekkür ediyorum. Çocuklar bizim her şeyimiz, en değerli hazinemiz” diye konuştu.  

UBER KİTAP BAĞIŞ UYGULAMASI NASIL ÇALIŞIR?

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:

“Uber uygulamasını açın, herhangi bir varış noktası girin ve “Uber Kitap” ürününe tıklayın. Alım noktanızı onaylayarak ücretsiz bir Uber Taksi çağırın.  

Uber uygulaması üzerinden taksinin konumunu takip edin ve sizin bulunduğunuz konuma gelmesini bekleyin. Sürücü ile ilgili tüm bilgilerin yanı sıra aracın model ve plaka numarasını kontrol edin.

“Uber Kitap” çağrısı üzerine gelen Uber Taksi sürücüsü konumunuza vardığında bağışlamak istediğiniz kitapları kendisine teslim edin.  

Uber Kitap kampanyasından sadece 16 Nisan 2023 tarihinde 12:00-17:00 saatleri arasında İstanbul ili içinde faydalanılabilir. Diğer indirim veya promosyonlar ile birleştirilemez. Uber, gerekli gördüğü hallerde kampanya koşullarında değişiklik yapma ve kampanyayı sonlandırma hakkını saklı tutar. Uber Kitap talebi, Uber kullanıcısının en yakınında bu kampanya için çalışan ve o an müsait olan bir sarı taksiye yönlendirilecek ve kampanya kapsamında bağışlanmak istenilen kitaplar Uber Kitap sürücü ortağına teslim edilebilecektir.”

Kaynak: dha