Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş tüm şiddetiyle devam ediyor. Savaşta önemli bir gelişme yaşandı.

Rus ordusunun başkent Kiev'e birkaç kilometre uzaklıkta olduğu ve çatışmaların şiddetlendiği anlarda önemli bir gelişme yaşandı.

Washington Post'un haberine göre Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, ABD'nin Kiev dışına tahliye teklifini reddetti.

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş tüm şiddetiyle devam ediyor.

ABD'nin Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy'e Rusya tarafından yakalanması ya da öldürülmesini önlemek için kendisini Kiev'den çıkarmayı teklif ettiği ancak Zelenskiy'nin bu teklife şu ana kadar olumsuz yanıt verdiği iddia edildi.

KİEV'DEN AYRILMA TEKLİFİ

AA'da yer alan son dakika haberine göre Washington Post gazetesinin ABD'li ve Ukraynalı yetkililere dayandırdığı haberine göre, ABD hükümeti, Zelenskiy'e Rusya tarafından yakalanması ya da kaçırılmasını önlemek için kendisine Kiev'den ayrılması için yardım etmeye hazır olduğunu belirtti.

ŞU ANA KADAR GELEN TEKLİFLERİ REDDETTİ

Ancak Zelenskiy, bu teklifleri şu ana kadar reddederek, ülkesinin başında kalacağını belirtti.

'Yuva yıkan Ukraynalı' olarak İngiltere'nin gündemine oturan kadın sessizliğini bozdu 'Yuva yıkan Ukraynalı' olarak İngiltere'nin gündemine oturan kadın sessizliğini bozdu

"HEDEF BENİM"

Zelenskiy, dün sabah saatlerinde yaptığı açıklamada, Rusların 1 numaralı hedefinin kendisi, 2 numaralı hedefinin de ailesi olduğunu ancak ülkesini savunmak için görevinin başında olacağını açıklamıştı.