Ülkücülükten istifa edenlere dair...

Ben yirmi küsür yaşındayım..

Daha 15 yaşlarımda, öğretmenim politik tercihim noktasındaki bir sorusuna aynen şöyle bir cevap verdim; Ben İttihatçıyım.

Günümüz konjektöründe İttihatçılara kısmen en yakın Ülkücüleri gördüğüm için onları tercih ettim..

Gerçi Ülkücülerin yanında fikren, zikren, giyim-kuşam ve tarz olarak hep sırıttım, eleştirildim, hatta maalesef bazen bel altı bile vuruldum..

Eteğimin boyuyla, uzun tırnaklarımla, saçlarımın şekliyle itham edildim.

Sonra sen aynı sosyalistlere benziyorsun diyenlere; Ben toplumcuyum elbette ki her milliyetçi biraz sosyalisttir cevabını verdim..

Gittiğim ortamlarda, eğitim hayatımda, iş hayatımda yani ender de olsa söz konusu ülkücü olmanın nimetlerinden faydalanmak olunca hiçbir zaman bu kimliği kullanmadım, tamah etmedim ben bir bireyim dedim..

Ne zaman ülkücülerin üzerine gittiler, ne zaman ülkücülere zulmettiler, ne zaman bir eylem, ne zaman bir miting ne zaman bir kavga oldu o vakit ben ülkücüyüm dedim..

Altı ısrarla çiziyorum.

Ben daha yirmi küsür yaşındayım..

Cahiliye devrimde bile, "ben genel başkanımız Devlet Bahçeli'nim suretinden var oldum" demedim.

El öpmek dinimizde de, kültürümüzde de ayıp değil lakin el öpmenin, etek öpmeyle karıştırıldığı bir zamanda asla el öpmek için sıraya girmedim.

Ben ülkücü kimliğime sırtımı dayayıp kimseye bilenmedim, yumruk sıkmadım..

Dik durmak ülkücü ahlakın gereğidir, 40 imza toplayıp ülkücü duruş sergileyeceğime inandırıp sonrada irademi ağız dolusu "Genel Başkanım" deyip Devlet Bahçeli'ye payanda etmedim.

Ben ülkücülüğe uhrevi anlamlar yükleyip yanılma payını göz önünde bulundurup hiç bir zaman Allah davasıdır demedim..

Zaferleri değil ama yenilgileri hep sahiplendim..

Siyasetin doğasına aykırı, kaybedeceğini bile bile naçizane ben hep kendim gibi garibanların, rakibine göre hem ekonomik hem fiziki daha zayıf olanların safında durdum..

Çünkü ben siyasetçi değilim, vicdan ehli olmaktır gayretim..

Sözüm ona bunları anlatma sebebim, bugün Ülkücülükten istifa edenlerin metnini görünce gülümsedim..

Sahi bayım, siz Çanakkale Cephesinde vardınız lakin Sarıkamış Hezimetinden haberiniz yoktu..

Büyük Taarruzda Başkumandandınız, Hicaz Cephesinde, Filistin'de yoktunuz. Buralarda yenilgiler vardı. Çünkü siz zaferlere gark olacak bir adamsınız haşa sizin ne işiniz var hizmetlerle...

Dedim ya baştan ben daha yirmi küsür yaşındayım. Gençliğimle övünmek için söylemedim, kıyas yapmaktır niyetim.. Ülkücü camiada dolayısıyla MHP' de on üç yıldır varım..

Şimdiye kadar seçme hakkımı hep MHP de kullandım. Lakin malûm gelinen süreçte MHP, rejime, kurucu iradeye göz dikenlerle iş birliği yapıp Ulu Önder Mustafa Kemal'in kurduğu Cumhuriyeti çökertme yolunda ilerliyor. Tabiî ki haklı olarak MHP 'den istifa ettim lakin bir çoğuna göre daha kısa olan geçmişime ve var olduğum dönem de bile eğreti durmama rağmen ben Ülkücülükten istifa ettim diyemedim.

Neden biliyor musunuz?

Vebalim var vebalim..

Böyle ucuz kaçmak nereye..

Bedel ödeyeceğim bedel..

Hiç bir şey olmazsa kahrımdan tükeneceğim.

Çünkü neredeyse Türkiye Cumhuriyetini yıkılma sürecine sokmak isteyen AKP ve bunlarla iş birliği eden MHP ye defalarca oy verdim..

Haşa sizleri tenzih ediyorum ama ben kendi kendime sesli düşünüyor. Daha dur kızım Neşe senin yüzüne tükürecekler nereye?

Yüzüme yüzüme vuracaklar çok utanacağım..

Nerde böyle ucuz kahramanlık, 13 yılda olsa, yaşın gençte olsa yanılmış olmanın bir bedeli olacak daha dur hele daha nereye?

YORUM EKLE
YORUMLAR
arif BAKKALLAR
arif BAKKALLAR - 7 ay Önce

Yanlış yapmak yratılış gereyi insanoğluna mahsustur.Ancak yanlıştan dönmek dönebilmek erdemli kişilerin işidir.Ne mutlu yanlışını görüp de doğruya dönenlere.NE MUTLU TÜRKÜM DİYEBİLENLERE.

Zuriye mumcu
Zuriye mumcu - 7 ay Önce

Ne kadar ben nekadar yazi beni anlatmis evet biz ulkuculugu hep sirtmizda tasidik ona hic yaslanmadik kirilmasin diye evet ulkucu azcikda devrimcidir herkesin esit sartlarda egitim gorup eşit sartlarda hak ve hukuga sahip olmasini istedik hic bir vakit ulkuculugumuzu kullanmadim cok asaglandik hatta bizim dunya gorusumuz ile paralel olan partiyi destekledimiz icin katil damgasi bile yedik ama biz yilmadik yazar 20 yasin bizler se ya 15 ya 16 yaslarinda basbug ile tanistik sevdik asik olduk ama bu kadar rezillige daha tahammul edmiyerek bitti mhp tabiki ülkücüluk devam o basimin taci

İbrahim Birben
İbrahim Birben - 7 ay Önce

Katılıyorum düşüncelerine Neşe Hanım kızım.
Bende 1969 dan beri kesintisiz takipçisi olduğum bu kutsal kurumdan 13 kasım 2018 tarihinde i.im sızlayarak istifa ettim.
Yeni yolumun güzegahını sorarsan !
İlk aklımdan geçen ve çoğunluğu eski yol arkadaşlarımın bir araya geldiği İYİ parti çadırı idi. Ama İlk günkü heyecanı duymuyorum. Çakallar,çıyanlar,sırtlanlar,akrepler yolları tutmuşlar deli dumrul örneği içeriye girmene izin vermiyorlar..

hüseyin Taşer
hüseyin Taşer - 7 ay Önce

Ülkücülükten istifa edilemez... MHP'den istifa edilir.. Çünkü ülkümüz, milletimizi mutlu, devletimizi güçlü kılmaktır...
İdealler yaşadıkça, yaşlandıkça, okudukça gelişir, güçlenir.. Şimdi daha güçlü ülkücüyüz ancak ideallerimize uygun, fikrimize daha yakın partileri sandıkta tercih ederiz... Cesurca kaleme alınmış bir yazı.. Tren raydan çıktıysa, raydaki trene atlamak ve zaman kaybetmemek durumundayız..

KENAN
KENAN - 7 ay Önce

LİDER TOPLUMLARI YÖNETMEYE TALİP OLANDIR.TOPLUMU YÖNETMEK YERİNE BAŞKASINI LİDER BELLEMEK VAY HALİNE VAY.

HALİT UYGUN
HALİT UYGUN - 7 ay Önce

Neşe Kardeşim.
Senin günahın 13 yıllık, benimki 45 yıllık...
Benim durumum daha feci!..
Birçoğumuzun hislerine tercüman olmuşsun.Tarih bir gün bunların hepsini yazacak.
Ağzına gönlüne sağlık...

fatih23
fatih23 - 7 ay Önce

ne olur bir defalağına da bay bahçeli neşe ablamızın bu erdemini gösterse ( umudum yok )sağlıcakla kalın.

Mehmet Ak
Mehmet Ak - 7 ay Önce

SİZİ CANDAN KUTLARIM. MİLLİYETÇİLİKLE TOPLUMCULUĞU ÇOK GÜZEL BAĞDAŞTIRMIŞSINIZ. DEVAM EDİNİZ.BEN 73 YAŞINDA DEDENİZ DURUMUNDAYIM.MHP 'NİN EKONOMİK ,SİYASİ,SOSYAL VE KÜLTÜREL GÖRÜŞLERİNİ AÇIKLAYAN MİLLET SEKTÖRÜ İSİMLİ KİTABIN YAZARIYIM.