Bağımsız İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, dün AKP'ye katıldı. "Türk Milletinin sesi olarak yoluma Cumhur İttifakı çatısı altında AK Parti'de devam edeceğim. Davet ederek şahsımı onurlandıran Sn.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a Şükranlarımı sunuyorum" sözleriyle AKP'ye katıldığını açıklayan Çelebi'ye tepkiler devam ederken, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit ÖzdağCHP oylarıyla Meclis’e giren Mehmet Ali Çelebi’nin AKP’ye katılma kararı hakkında konuştu.

Fox TV'de İlker Karagöz'ün sunduğu Çalar Saat programında gündeme dair açıklamalarda bulunan Özdağ, Çelebi'nin kendisine Zafer Partisi'ne geleceğini söylediğini iddia etti. Çelebi ile daha önce 3 kez görüştüklerini ve Zafer Partisi’ne katılmayı kabul ettiğini vurgulayan Özdağ, “Kamuoyuna ilk kez açıklıyorum. Memleket Partisi’nden ayrıldıktan sonra kendisiyle 3 defa Anadolu Kulübü’nde sohbet ettik. Ben Zafer Partisi’ne davet etmiştim. O da kabul etmişti. Mayıs ayında geleceğini söylemişti. Ama Zafer Partisi arkadaşa ağır geldi. Burada Atatürk çizgisinde bir Türk milliyetçiliği mücadelesi veriliyor. Burada Türkiye’nin örtülü istilasına karşı Sakarya’da mücadele eden Türk ordusu gibi tek direniş hattı oluşturmuş bir parti var. Öbür tarafta da iktidar çemberi üzerinden tekrar TBMM’ye girme kolaylıkları var.” dedi.

"HEM ATATÜRK'ÜN ASKERİ HEM DE ERDOĞAN'IN MİLLETVEKİLİ OLUNMAZ"

Çelebi'nin AKP'ye katılımını “Hem Atatürk’ün askeri hem de Erdoğan’ın milletvekili olunmaz" sözleriyle eleştiren Özdağ, "Erdoğan’ın en büyük siyasal rakibi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Erdoğan 20 yıldan bu yana Atatürk’ün kurmuş olduğu cumhuriyetin temellerini adım adım yıkmıştır. Bu yıkış sürecinde FETÖ adlı casusluk ve terör örgütüyle iş birliği yapmıştır. Bu yıkım sürecinde PKK’yla İmralı’da anayasa yazmıştır ve 15 Temmuz sonrasında da FETÖ’yle sonlandırdığı ilişkinin yerine devleti diğer tarikat ve cemaatlerin eline teslim etmiştir. 4 bin senelik Türk tarihinde ilk defa devlet bir cemaatler ve tarikatlar federasyonu haline gelmiştir. Erdoğan hala Atatürk’ün kalan mirasıyla da mücadeleye devam etmektedir.” diye konuştu.

“ASKER OLMAK İÇİN ATATÜRK'ÜN ASKERİ OLMAK LAZIM”

AKP'ye geçen Çelebi’nin askerlik unvanını kaybettiğini de savunan Özdağ, “Şimdi bir eski asker, emekli üsteğmen (Mehmet Ali Çelebi) ama bence artık o niteliğini de yitirmiştir. Her üniforma giyen asker kabul etmemek lazım. Asker olmak için Atatürk’ün askeri olmak lazım.” ifadelerini kullandı.

Editör: Yadigar Hanım